Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ashtanga pro Začátečníky – příprava na Mysore stylKurzy jógy

12.10. - 09.11.2016St 19:00 - St 20:15

Seznámení se základními pozicemi První Série (Primary Series), podrobné vysvětlení pozic, Trishtana metody, filosofie, meditace a pranayamy. Kurz studenty připravuje na samostatnou mysore praxi. Součástí kurzu je pět vedených lekcí ve středy a dvě mysore lekce v termínu který si sami vyberete (v rámci trvání délky kurzu, tj. po dva týdny budete mít dvě lekce v týdnu).

Kurz je vhodný pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty. Mysore styl je úžasně sestavený systém výuky, který nemá obdoby. Po absolvování kurzu studenti samozřejmě mohou chodit i do večerních vedených lekcí nebo pouze do vedených lekcí, ale vynecháním mysore stylu se o hodně připraví (přesněji připraví se o to, co je na ashtanze tak geniální).

Ashtanga se vyznačuje dynamičností, kterou přináší integrace vinyas mezi jednotlivými ásanami. Slovo ashtanga se dá přeložit jako “osm větví”, které jsou morálním a etickým kódem, popsaném v historickém textu Patanjaliho Jóga Sutrách.

Fyzické pozice (ásany) v ashtanze mají přesnou strukturu, navazují na sebe a jsou provázány vinyasami. Ashtanga má šest sérií, které na sebe také navazují. Každý student začíná od první série (Primary Series), které se také říká Yoga Chikitsa = jóga terapie. Většina studentů stráví celý život praxí první série, díky její fyzické obtížnosti a nárokům na flexibilitu. Avšak první série je komplexní cvičení.

První zkušenost, kterou většina lidí, kteří vyzkouší ashtangu má (a zůstanou nějakou dobu u cvičení), je fyzická. Praxe ashtangy vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému skrze silné pocení – detoxifikace, pokud je praxe prováděna správně. Společně s ujjayi dýcháním a koncentrací mysli nastane vnitřní čištění.

Ashtanga testuje hranice naší mysli a těla. Dohromady s pranayamou a meditací nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu.

Lektorka: Denisa Sengerová (KPJAYI authorised)

Další informace

Studio:Shala (2)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Přihlášky zasílejte přes Rezervace na www.shala.cz. Místo v kurzu budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na účet číslo 319015001/5500.

Kurz je složen ze sedmi lekcí konajících se v období pěti týdnů. Prvních pět lekcí je ve středy, 19:00 – 20:15, které budou obsahovat teoretickou a praktickou část a kde se budeme učit konkrétní ásany ve správném pořadí První Série. Pátou a šestou lekci si studenti mohou vybrat v posledních dvou týdnech kurzu, tj. v posledních dvou týdnech budete mít dvě lekce týdně.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám