Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ashtanga Vinyasa Yoga, první sérieKurzy jógy

01.01.1970

Tento kurz má za cíl seznámit studenty s první sérií systému ashtanga vinyasa jóga. Během kurzu budeme postupně probírat jednotlivé části: dech v dynamické józe-tzn. dech „udžájí“, pozdravy slunce A, B, (surya namaskara), stojné pozice, pozice první série, záklonové pozice a závěrečné pozice. Postupovat budeme systematicky, tak abychom nás celý kurz třeba navedl k samostatné domácí praxi. Budeme respektovat současné možnosti našeho těla a ukážeme si, jak je možné si ashtanga vinyasa jógu upravovat a modifikovat dle našich potřeb.

Toto cvičení také slouží jako dobrý doplněk k různým jiným sportovním aktivitám a tanci. Je určen pro studenty, kteří jsou alespoň minimálně obeznámeni s tělesným jógovým cvičením. Ashtanga Vinyasa Yoga je tradiční jógový systém, který vznikl v jihoindickém městě Mysore a je spojený s největší moderní jógovou osobností- Sri T. Krishnamacharya. Do dnešní podoby byl zformován hlavně v 2.pol. 20. století K. P. Joisem. Ashtanga Vinyasa jóga je velmi populární právě kvůli svému dynamickému charakteru a pevném řádu, který oslovuje spoustu praktikujících po celém světě.

Vinyasa je jednak pohybovým dynamickým spojením jednotlivých pozic, proto je cvičení plynulé. Další význam termínu Vinyasa odkazuje na dech, který určuje rychlost a rytmičnost cvičení.
Sérií je celkem šest a pokročilejší série jsou velmi náročné a vyžadují dlouhodobou praxi.

První série ashtanga vinyasa jógy je velmi vyvážená, rozvíjí rovnoměrně sílu i flexibilitu. Tato série je průpravnou, regenarační a částečně i terapeutickou přípravkou těla na další cvičení ashtanga vinyasa jógy. Přesto by ale neměl být tento druh tělesného jógového cvičení praktikován při vážných nemocech a v těhotenství.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám