Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ashtanga Vinyasa Series 3Kurzy jógy

01.01.1970

Ashtanga vinyasa patří mezi nejrozšířenější jógové školy. Není se co divit – svou dynamikou a propracovaným systémem dokáže tělo v poměrně krátké době zbavit většiny neduhů (at už jde o migrény, bolesti zad nebo problémy s pokožkou), vrátit kloubům jejich přirozený rozsah a velmi účinně zklidnit mysl. Závěrečná relaxace navíc buduje schopnost zbavit se i sebemenšího napětí.

Na rozdíl od klasických ashtangových sérií, je tento kurz mixem ásan z první, druhé a třetí série a pozic hatha jógy. Co si ale z ashtangy ponechává je její způsob dýchání (ujjayi), koncentrace (drishti) a vinyasa (provázání pohybu a dechu).

Na co se můžete v jednotlivých lekcích těšit:
Pránájáma – už před tisíci léty jógíni věděli, že skrz dechové techniky můžeme získat kontrolu nad svou vitální energií, pránou a že specifickýcm dýcháním se můžeme zchladit, zahřát, zklidnit, nabudit nebo třeba i zbavit astmatu. Jsou chvíle, kdy na ásany není dostatek prostoru a jsou situace, kdy nám pár minut pránájámy prokáže mnohem větší službu, než úsilí vložené do ásan. Závěrečnou část každé lekce proto věnujeme právě pránájámě.

Ásany – at už s ásanami začínáte nebo máte za sebou i několikaletou praxi, v tomto kurzu můžete své základy jak budovat, tak rozšiřovat. Každá lekce totiž bude mít odlišnou skladbu ásan, abyste si probírané principy mohli vyzkoušet v té nejširší škále. A pokud se domníváte, že jste opravdu začátečník, nemusíte se ničeho obávat, každá pozice má i své jednodušší varianty.

Po absolvování tohoto kurzu budete připraveni i na náročnější ásany, o kterých se dnes při prohlížení knih nebo videí možná domníváte, že je nikdy nezvládnete, ač byste rádi. Budete také vědět, jaké účinky mají jendotlivé pozice a kdy je lepší místo pozic použít pránájámu. V neposlední řadě se vám zkušenosti z toho kurzu mohou hodit i v případě, že se rozhodnete jógu začít vyučovat.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám