Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ashtanga Vinyasa – Primary SeriesKurzy jógy

03.10.2013

Ať už s jógou začínáte nebo jste pokročilí, ale chcete se zbavit nutnosti neustálého promýšlení, které pozice cvičit nebo si jen napamatujete jak v pozicích, které jste vyzkoušeli na lekci, pracovat, pak je tento kurz určen právě vám. Primary series neboli první série je jednou z nejznámějších sérií a je také skvělým úvodem k cvičení ásan.

Na co se můžete v kurzu těšit:

Ásana – skrz předklony a torze, které tvoří hlavní náplň série, rozhýbete páteř a dodáte pohyblivost kloubům, což se může hodit zvlášť po dni stráveném u počítače. Pozice ve stoji vytvarují nohy a srovnají dysbalance mezi pravou a levou stranou a závěrečná série obrácených pozic odstraní nejen z nohou, ale i z celého těla přebytečný tlak a zažene psychickou únavu. Nekolik obsažených záklonů navíc zlikviduje shrbený postoj a dokonale zbaví celkové strnulosti nastartováním hlubokého dýchání.

Drishti – každá pozice má bod, do kterého je třeba soustředit pohled, abyste nebyli rozptylováni tím, co se děje v okolí a nenechali se ovládnout svými myšlenkami. Drishti je proto i vynikajícím způsobem, jak posílit svou schopnost koncentrace.

Ujjayi – typický slyšitelný zvuk dýchání spoutá váš sluch, abyste se nenechali rozptýlit okolními zvuky. Tento způsob dýchání dává zároveň skvělou zpětnou vazbu o kvalitě vašeho dýchání – začne-li být dech mělký, nerovnoměrný nebo přerušovaný, je to znamení, že provedení ásany je třeba upravit.

Vinyasa – výjimečný způsob pohybu mezi jednotlivými ásanami nebo také způsob, jak ásanu správně zaujmout a jak se z ní vrátit zpět. Vinyasa udržuje tělo zahřáté, aby nedošlo ke zranění a aby se zbavovalo toxinů a odpadových látek. Vinyasa také ukončuje procesy probíhajícív jedné ásaně, abyste mohli nerušeně zaujmout ásanu následující.

Absolvováním kurzu Primary Series získáte základy k většině pozic, se kterými se na lekcích, v knihách nebo videích setkáte. Budete v nich umět správně pracovat, naučíte se, jak při cvičení dýchat a zjistíte proč je dech základem, na kterém celé cvičení ásan stojí. Primary series je zároveň přípravou na Intermediate series, druhou sérii Ashtanga Vinyasa jógy.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám