Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ashtanga pro ZačátečníkyKurzy jógy

24.10. - 12.12.2018St 19:15 - St 20:30

Kurz Ashtangy jógy pro Začátečníky je vhodný pro všechny začínající a mírně pokročilé studenty a je strukturovaný jako seznámení s tímto systémem. Podrobně si vysvětlíme základní pozice včetně modifikací pro studenty se zraněními a zdravotními komplikacemi. Získáte přehled o základech filozofie (8 větví jógy), správném dýchání, jednotlivých vinyasách (přechody mezi pozicemi), pranayamě a meditaci. Kurz vás připravý pro samostatnou praxi v mysore stylu. Mysore styl je základem praxe ashtangy.

Kurz je složen z osmi vedených lekcí, v kterých se naučíte část ásán První Série a to převážně pozice ve stoje a v sedě. Součástí kurzu jsou dvě mysore lekce, které si studenti mohou vybrat kdykoliv během trvání kurzu dle lekcí v rozvrhu.

Ashtanga jóga je jeden ze stylů jógy populární po celém světě. Vyznačuje se dynamičností, kterou přináší integrace vinyas mezi jednotlivými ásanami. Slovo ashtanga se dá přeložit jako “osm větví“, které jsou morálním a etickým kódem, popsaném v historickém textu Patanjaliho Jóga Sutrách.

Fyzické pozice (ásany) v ashtanze mají přesnou strukturu, navazují na sebe a jsou provázány vinyasami. Ashtanga má šest sérií, které na sebe také navazují. Každý student začíná od první série (Primary Series), které se také nazývá Yoga Chikitsa = jóga terapie. Většina studentů stráví celý život praxí první série, díky její fyzické obtížnosti a nárokům na flexibilitu. Avšak první série je komplexní cvičení.

Důležitou součástí pozic (ásana) je správné dýchání (ujjayi), zapojení energetických zámků v těle (bandha) a hledění do jednoho místa (drishti). Jóga je mnohem víc, než jen ohýbání těla a schopnost udělat most, provaz nebo stojku na hlavě. Pokud cvičíme pravidelně, jóga nás nutí zamyslet se nad našimi hodnotami, nutí nás přemýšlet nad tím, kdo jsme, jak vidíme sami sebe, svojí identitu a jak si myslíme, že nás vnímá okolí. Jóga v nás vyvolá vnitřní změnu, která vede k transformaci. Fyzické pozice (ásany) způsobují vedlejší účinek: čištění těla od toxinů, zbavení se přebytečného tuku, vyléčení nemocí a uzdravení starých zranění. Avšak opravdový význam jógy leží ve schopnosti lépe vnímat sám sebe skrze fyzickou námahu, což nám pomáhá k osvobození našeho vědomí od starých, navyklých způsobů myšlení, žití a chování (samskara).

První zkušenost, kterou většina lidí, kteří vyzkouší ashtangu má (a zůstanou nějakou dobu u cvičení), je fyzická. Praxe ashtangy vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému skrze silné pocení – detoxifikace, pokud je praxe prováděna správně. Společně s ujjayi dýcháním a koncentrací mysli nastane vnitřní čištění. Proto je důležité učit se ashtangu od kvalifikovaného učitele.

Ashtanga testuje hranice naší mysli a těla. Dohromady s pranayamou a meditací nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu.

Přihlášky zasílejte přes Rezervace na www.shala.cz/rezervace. Místo v kurzu budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na účet číslo 499953002/5500.

Platba je závazná, nevratná a nedá se posouvat do dalších období.

TERMÍN V.

Středy

19:15 – 20:30

24.10. – 12.12. 2018

cena: 2.200 Kč (8 vedených lekcí + 2 mysore lekce)

(level 1)

lektorka: Denisa Sengerová

Další informace

Studio:Shala (2)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Přihlášky zasílejte přes Rezervace na www.shala.cz/rezervace. Místo v kurzu budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na účet číslo 499953002/5500. Do poznámky k platbě uveďte název kurzu. Po připsání částky na účet budete mít místo automaticky rezervované.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám