Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ashtaga Vinyasa – Primary series pro začátečníkyKurzy jógy

01.01.1970

Kurz vedený Daliborem Štědronským je určen zájemcům o vstup do každodenní praxe Ashtanga Vinyasy. Ta je postavena na každodenním cvičení, které přináší pozvolný pokrok na úrovni zdraví, pružnosti a síly, zklidnění a koncentrace a sebeuvědomování. Cvičení je fyzicky náročné a zmíněný pokrok v něm přichází pomalu a to jen díky soustavnosti tj. každodennosti praxe. To vyžaduje silné odhodlání a ochotu ke změnám. Aby mělo absolvování kurzu nějaký přínos je třeba to mít na paměti a od samého začátku se pokoušet vnášet každodenní cvičení do svého života. Pokud se k tomu nedostává motivace či odhodlání je vhodnější navštěvovat lekce cvičení Vinyasa.

Kurz sestává z 10 lekcí, během kterých postupně probereme celou Primary series Primary series. Cílem je naučit každého účastníka tuto sérii tak, aby, pokud nezanedbá domácí cvičení, ji byl po skončení kurzu schopen celou dále samostatně praktikovat. Kromě cvičení jsou do kurzu zahrnuty i krátké přednášky o obecných zásadách praxe ashtanga vinyasy, původu a cíli této školy jógy atp.

Ahtanga Vinyasa není terapeutickým cvičením. Vzhledem k dynamice a jisté fyzické náročnosti, není vhodná pro osoby oslabené vysokým věkem či nemocí, konkrétně vážnými problémy s páteří, vysokým krevním tlakem, vysokou nadváhou, glaukomem, žaludečním vředem a nemocemi vnitřních orgánů, pro osoby po nedávném úrazu ramen, zápěstí či kolen. Toto není úplný výčet a všechny vážnější problémy je třeba konzultovat s lékařem i cvičitelem.

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Dalibor Štědroňský
  • Praha 5
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám