Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Žítková Monika

S jógou jsem si začala hrát před pěti lety. Jednou jsem zašla místo spinningu na power jógu a nic se nestalo… Ale druhý den se ozvaly svaly, o kterých jsem neměla tušení. Tím začalo mé experimentování s jógou. Ale stále šlo jen o tělocvik, rozhýbání, zamotání a úžas nad tím, co vše tělo dokáže. Později jsem odjela studovat VŠ do Vídně a tam jsem prožila rok s Ashtanga Vinyasa Yogou. Po návratu jsem objevila skvělého učitele Dalibora Štědronského. Postupně jsem zjišťovala, že pouze o „schránku“ v józe nejde. Lákavější je pozorovat, co se při proplouvání mezi ásánami (pozicemi) děje uvnitř těla. Vnímat tančící dech, uklidnit, zpomalit a snad i časem zastavit mysl.

V mých hodinách jógy si společně zacvičíme sestavu pozic vhodnou pro začátečníky i pokročilé. Vycházím z Ashtanga Vinyasa Yogy, ale náročnost a rychlost přecházení mezi pozicemi je ovlivněna momentální atmosférou a složením skupinky cvičících. Lekce začínají pozdravy slunci A a B, následují ásány ve stoji, v sedě, v leže… Sestava je fyzicky náročnější, lehce se zapotíme, ale o to větší radost a uvolnění přijde se závěrečnou relaxaci.

Stejně jako jóga i pilates pracuje s centrem těla. Naučí pracovat s dechem. Působí jako lék pro bolavé tělo a zároveň krásně upraví postavu.

Všechno, čím v životě procházíme se ukládá a odráží na našem těle. Zkusme ho brát jako mapu k hlubšímu prozkoumání sebe sama.

Aktuální rozvrh:www.zitkova.net/
Zpět na přehled
Načíst další


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám