Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pavla Boďa Vanduchová

Má cesta k józe

S jógou jsem se setkala v roce 2006 během svých studií na vysoké škole v Ostravě. Zde jsem potkala i svou učitelku jógy Lenku Knag (Śivā Devī) i osobitý styl Jivamukti jógy. Začala jsem tak obohacovat svou praxi jógy o její duchovní a filosofický rozměr. Do té doby jsem znala pouze powerjógu, která byla zaměřena převážně na tělesnou stránku. Jivamukti jóga a Vinyasa Flow jóga jsou styly, které mi učarovaly. Dokážou být zábavné, kreativní, propojující jak ásánovou praxi, tak i jógovou filosofii. Zkušenosti z aerobních lekcí, zdravotního cvičení i zpětnou vazbou klientů z hodin jógy jsem postupně začala zahrnovat do jógové praxe. Vznikl tak osobitý styl jógy obohacený o prvky Vinyasa Flow jógy, Jivamukti jógy a Hatha jógy. Jógu vnímám jako cestu, jako most v komunikaci mezi bytostmi, jako spojení těla i ducha.

Mé lekce jógy

Vedení lekce je jako přístup k umění. Je o sladění individuálních potřeb a přání, ale zároveň o nacítění se na skupinu jako celek. Dá se to připodobnit k malbě obrazu. Můžete mít jasnou představu, jak bude obraz vypadat, ale ve výsledku se představa od realizace může lišit – necháte promluvit obraz, aby si sám řekl, co potřebuje. Stejné je to i v lekcích jógy – lektor může mít představu o pozicích, ale důležité je mít vyvinutou pozorovací schopnost a intuici a svou danou představu aktuálně měnit. I z tohoto důvodu lekce jógy provázím hlasovými instrukcemi a klientům dopomáhám v pozicích asistencemi (hands on). V lekcích se snažím, aby lidé vnímali svou jedinečnost, pokroky, všímali si detailů, napojili se na svůj dech, ale neodtrhovali se od celku. Aby jejich pozice byli pevné, ale i radostné, jak to říká Patandžali a aby si dokázali jógu představit i mimo podložku ve studiu. Jóga Vám totiž může pomoci k nalezení vlastní cesty, přijetí sebe sama.

Kde se můžeme potkat

Vedu pravidelné lekce a kurzy jógy ve Valašské Meziříčí, Zlíně a Napajedlích. Pořádám semináře a workshopy různých jógových zaměření, s CK Lenkou poté jógové víkendy. Dále mě můžete potkat na jógových festivalech – v Ostravě a Zlíně (Yoga & Dance Spring Yoga festival, YOGAFEST ZLÍN).  Taktéž jsem spolupracující lektorka na akreditovaném školení nových instruktorů jógy dle MŠMT a nově od roku 2018 i systému RYT v ostravském studiu Pranava Jóga centrum.

Styly jógy:Hatha jóga, Terapeutická jóga, Vinyasa Flow, Yin jóga
Zpět na přehled


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám