Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pavel Janko

Namaste! 🙏

Říkají mi Pavel nebo Saník a pocházím nedaleko od Hradce Králové. Už od mládi miluji pohyb a to snad v jakékoliv podobě, což byl pak i důvod, proč jsem vystudoval střední školu a později vysokou školu se zaměřením na sport.

Sport je moje vášeň a podobně na tom je i cestování. Již několikrát jsem byl dlouhodobě za mnoha horami poznávat jiné kraje a tím vlastně i sám sebe. A právě na mé poslední cestě až do maorského kraje jsem se začal intenzivně zabývat jógou, ve které mě nejvíce uchvátily nejrůznější balanční pozice.

Už předtím jsem jógu znal a skoro každé ráno s ní pozdravoval slunce, ale nikdy mě tolik nepohltila. Došlo to až k tomu, že jsem ji chtěl poznat pěkně od základů a do hloubky, a tak jsem se rozhodl zúčastnit se měsíčního kurzu v Indii v „hlavním městě” jógy Rishikeshi. Po absolvování prvního kurzu jsem se rozhodl udělat hned další navazující, neboť jsem si tam připadal jako doma a jógu si doslova zamiloval.

Vlastně už předtím mi byla jóga, indická filozofie i kuchyně velmi blízká, ale až v Indii jsem pocítil, jak vše přesně do sebe zapadá a že jsem na správné cestě mého života. Díky celému komplexu jógy si více uvědomuji sama sebe ve spojení se vším kolem mě. Cítím, jak je vše vzájemně propojeno ať už se jedná o tělo, mysl a duši nebo o duši s přírodou či s celým vesmírem. Celkově vnímám jógu jako spirituální cestu k pravému vnitřnímu já, k naší duši.

Jóga je velmi účinná, pokud se dělá s připraveným tělem, čistou myslí a otevřeným srdcem. A já bych Vám ji chtěl předat takovým způsobem, aby jste si ji užili a každého z Vás nějak vnitřně obohatila. 🙂

Kvalifikace:500h Ashtanga & Vinyasa flow yoga teacher training


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám