Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pátek Karel

Jsem vedoucím Centra sundo pro Českou republiku. Mám přes 40 let zkušeností s východními systémy a především s aikidem, které jsem na začátku devadesátých let pomáhal do Čech dostat a rozvinout, nyní mám svůj aikidoklub a školu pro děti i dospělé. V současné době propaguji sundo, taoistickou jógu či horský taoismus. Jedná se o rozsáhlý systém praktického cvičení, které nám na začátku posiluje tělo, dodá pružnost, zpevní zdraví a přinese pocit mládí. Po čase sundo přinese i duchovní růst, osobní transformaci a snad i pochopení tajemství života. Sundo je velmi tradiční umění staré 9700 let, a v naší době bylo znovu odkryto veřejnosti poustevníkem Chung Sanem. Chung San sestoupil z korejských hor v roce 1967 a vychoval několik mistrů, na jednoho z nich- mistra Hyunmoon Kima- jsme navázáni. Sundo mění prostřednictvím pozic, pohybu a dechových cvičení naše tělo, a proto není rychlou cestou. Současně nám však rychle přináší užitek i v běžném životě. Mým učitelem je associated master Ron Catabia ze školy mistra Hyunmoon Kima. Pro rozvoj sunda pořádáme pravidelná cvičení v Praze a v retreat centru Žďár, dále semináře pod mým vedením a nejméně jednou ročně velkou stáž či retreat s vrcholnými učiteli sundo na světě. Původním vzděláním jsem fyzik  s tituly RNDr., CSc., proto mám šanci při studiu duchovních systému použít i kritické myšlení a spojit západní a východní pohled na svět.

Styly jógy:Sundo - taoistická jóga
Aktuální rozvrh:http://fit-family.weebly.com/cvi269eniacute.html
Zpět na přehled
  • Petra Štípková

    Mé děti chodí ke Karlovi na aikido druhým rokem. Kromě už výše řečeného se mi moc líbí, jakou Karel dokáže vytvořit na tréninku atmosféru. Ta dokonale pohltí nejen děti, ale i přihlížející (mluvím z vlastní zkušenosti). Sama jsem u Karla absolvovala seminář sunda a začala navštěvovat pravidelná cvičení, takže mohu ocenit i jeho práci s dospělými. Na kurzech se člověk cítí vítán v uvolněné rodinné atmosféře.

    Hodnocení:
  • Andrea Brixí

    Karel učí už šest let naše děti aikido ve svém klubu. Oceňuji, že je vede nejen ke sportu, ale i k tomu, aby spolu dobře vycházely a aby celé cvičení mělo i jiný rozměr než sportovní. Jsme s jeho přístupem spokojení, naše děti také a díky Karlovi rády cvičí a rozvíjí se.

    Hodnocení:


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám