Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Masarovič Július Mgr.

Vzdělání: VŠ odbor: Biofyziky a chemicke fyziky, Absolvent školy Tradičné čínské medicíny v Praze v oboru fytoterapie a čínská dietetika.
Styl jógy, kterou cvičím: Taojoga – Systém univerzální léčivé Tao Taoistická čínska jóga je praktický systém technik vivynutých v průběhu tisícu let při hledání odpovédí na otázky o životě a smrti, o puvodu vesmíru a životních cyklu. Taojoga , kterou na Západ přinesl čínsky Mistr MantakChia jako systém Univerzální léčivé Tao je praktický systém seberozvoje sebeléčení Taojoga, který umožňuje jedinci dosáhnout harmonický vývoj tělesné, duchovní a mentální roviny a tak získat nezávislost na ruznych úrovních. Prostřednictvím energetických a meditačních praktik se cvičící učí rozvíjet svou tělesnou energii, uvědomovat si kdy ztrácí energii, uvolňuje napětí, zlepšovat si zdraví , provádět sebeobranu a získat schopnost léčit sebe i druhých . V procesu vytváření pevného základu zdraví a pohody ve fyzickém těle se také vytváří základ pro rozvoj vlastní duchovní nezávislosti. Během procesu učení napájet se na přirozené energie Slunce, Měsíce, Země a hvězd se dosáhne taková úroven vědomí, v níž se vyvíjí pevné duchovní tělo. Finálním a nejvyšším cílem praxe Taojogy je nadřazenost fyzických hranic prostřednictvím rozvoje duše a ducha v člověku. Nováček v systému Univerzální léčivé Tao začíná se širokým spektrem cvičení, které rozvíjejí fyzické tělo v účinný a zdravý organismus, schopný mírumilovné existence ve světě, bez napětí a stresů obyčejného, každodenního života. Přesto se taoista nevyhýbá běžnému životu, ale ho vnímá právě přes energie jin a jang .

Studia, kde cvičím: Cz : Brno město a okolí, Vysočina SK: Bratislava – Kremnická 26, Košice, Vysoké Tatry
Vaši učitelé jógy: Taojoge se věnuje přes 20 let, absolvoval aktivní víceměsíční pobyt ve Švícarském Taocentre, vícetýdenní pobyty pod vedením Majstra Mantak Chiu v Tao gardene v Thajsku, kde získal celosvětový certifikát pro učení Taojogy. Zúčastňuje sa týdenných seminárov systému Taojogy, kde si zdokonaluje taoistické praktiky Vnitřní Alchymie pro zdraví a dlhověkost.

Význam jógy v osobním životě: Na cvičeních Taojogy věnujeme pozornost každému orgánu samostatně a zbavujeme ho negativity, nemocí, napětí a učíme se jak pracovat s emocemi. Práce s jednotlivými emocemi je velmi dúležitá , protože pokud bychom jen cvičili a posilovali se a emoce bychom neřešili, tak dříve či později nás právě nevyřešené nezvládnuté emoce začbou atakovat. V Taojoge pracujeme s konkrétními emocemi a přesne je víme identifikovat. Protože každá emoce má energii a sílu (představme si jakou sílu máme , když se pořádně rozzlobíme), tak v Taojoge se emocí nezbavuje, ale je zpracujeme a transformujeme pomocí meditačních technik Fúze a takto zpracované je využijeme na sebeléčení a seberozvoj. Nedílnou součástí jsou fyzické Taoistické cvičení ( Tantiencchikung, Železná košila, Taichicchikung) pomocí kterých uvolníme blokády v meridiánech , posílíme , detoxikujeme jednotlivé orgány a dlohodobě budujeme vnitřní energii a zhušťujeme ji do Tantiénov, kostí, kloubú a šlach. Pomocí technik Základy I,II a Kosmického čikungu aktivizujeme energii Země, Nebe , Kosmu a sbíráme tzv. vnější elixír a budujeme kontakt na nekonečný zdroj energie.

Načíst další


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám