Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kristýna Paulus

Jóga mě provází od roku 2000 a nejblíže mi stojí tantrická hatha jóga. V lekcích využívám znalost technik kriya jógy a vinyasa kramy. Asánové praxe sestavuji tak, aby nám daly procítit naše tělo – pevnost a pružnost (stira a sukha), a přitom efektivně pracovaly s vitálními energiemi (prana vayus) a prostupovaly všechny naše těla (koshas). V lekcích učím využívat zejména plný jógový dech, techniku agni sara. pranayamu, bandhy a mudry. Praxi vždy končím meditací. Tento energetický koktejl je cestou k transformaci – tělesné, psychické i duchovní. Mým cílem je provést Vás „klenotem“ jógy v jeho plnosti (osm jógových limb), protože jóga nám nabízí mnohem víc než jen procvičení těla.

Naučíme-li se kontrolovat dech, naučíme se kontrolovat mysl a být „pilotem“ svého života. To co učím, praktikuji a žiji.

Mezi mé vzácné učitele patří zejména Everett Newell, který je  žákem Swami Rami a mistrů z Bihar School of Yoga a zakladatelem Zuna Yoga.

Tantra je spojením dvou slov  „Tanoti“ (rozšířit, natáhnout) a „Trayati“ (osvobodit). Tantra tedy znamená rozšíření zkušenosti a vědomí nad materiální vnímání světa s cílem dosáhnout duchovního poznání a osvobození. Fyzické tělo je prostředkem právě k dosažení osvobození.

Hatha jóga  je rovněž spojením dvou slov „Ha“ a „tha“. „Ha“ představuje sluneční energii a mužský pól. „Tha“ je energií měsíční a ženským pólem. Hatha vyrovnává obě polarity.

V současné době studuji na American Institute of Vedic Studies kurz Ayurvedic Healing, abych si prohloubila znalosti ajurvédy (sestrou jógy).

Pravidelné lekce vedu po návratu ze zahraničí od září 2016 ve Wellness Domyno v Praze 4 a ve FitHB v Havlíčkově Brodě.

Kvalifikace:RYT 500
Aktuální rozvrh:https://www.facebook.com/kristyna.paulus.yoga/app/190322544333196/


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám