Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kohoutková Barbora

Barbora Kohoutková se narodila v Praze a již od raného dětství se věnovala pohybovým aktivitám, baletu, gymnastice a různým sportům. Ve čtyřech letech udělala konkurz do přípravky Národního divadla, kde se začala i její baletní kariéra. Vystupovala nejen v dětských rolích baletních a operních představení, ale i v televizních seriálech a pohádkách. Tyto zkušenosti zformovaly její vztah k umění projevu a pohybu.

V deseti letech začala studovat na Taneční konzervatoři Praha a během jejího sedmiletého studia získala mnoho ocenění na mezinárodních baletních soutěžích jako např. Grand Prix na mezinárodní soutěži v Paříži, Zlatou medaili a Grand Prix na mezinárodní baletní soutěži v New Yorku a Helsinkách a další.

V sedmnácti letech získala angažmá jako první sólistka baletu ve Finském národním baletu, kde působila šest let. V roce 2000 ji byla udělena “Fazer Price” a v roce 2002 “Philip Morris Best Artist Award”. Ztvárnila mnoho rolí klasického i neoklasického repertoáru jako např. Auroru v Šípkové Růžence, Odette-Odile v Labutím jezeře, Popelku,Giselle, Modrou Balerinu v Ballet Pathétique…a měla možnost pracovat s renomovanými baletními mistry a pedagogy. Tančila na mnoha světových scénách a hostovala se soubory jako např. baletní soubor Milánské La Scaly, na Světovém Baletním Festivalu v Tokyu…

V roce 2002 po hostování ve světové premiéře Raymondy, získala Barbora roční angažmá v Bavorském státní baletu. Pak následovalo roční působení v Bostonském baletu a na pozvání Johna Neumeiera čtyřleté angažmá v Hamburském baletu, kde působila do roku 2008.

V současné době Barbora působí jako pedagog klasického tance ve školách a souborech jako je Les Ballets de Monte-Carlo, Finský národní balet, Národní divadlo v Praze, Škola anglického národního baletu, na různých letních kurzech atd. V roce 2008 se stala instruktorem GYROTONIC® a GYROKINESIS®.

Během baletní kariéry se potýkala s četnými zraněními, díky kterým se dostala k GYROTONIC® a GYROKINESIS®. Objevila pozitivní efekt této metody na prevenci úrazů i poúrazovou rekonvalescenci. V roce 2008, po ukončení její baletní kariéry, začala předávat své zkušenosti jako taneční pedagog a rozhodla, stát se instruktorem GYROTONIC® a GYROKINESIS® a pomáhat touto metodou nejen tanečníkům zůstat v perfektní kondici, ale i široké veřejnosti.

Aktuální rozvrh:www.artofmovement.cz/index.php?lang=cz&page=rozvrh-hodin
Zpět na přehled
Načíst další


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám