Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Hetzmanová Klára

Jsem certifikovanou lektorkou jógy, absolvovala jsem učitelský kurz klasické Šivananda jógy v Indii a od roku 2012 studuji s Donnou Farhi. V lednu 2015 jsem úspěšně absolvovala její učitelský kurz na Novém Zélandu.

Neustále se věnuji dalšímu vzdělávání a vlastní praxi – prozkoumávání somatického pohybu – jemného, a tak účinného, a pochopení a práci s univerzálními principy pohybu na podložce i mimo ni.

„Jóga je v mých očích výzvou. Výzvou pocítit a najít uvnitř sebe lehkost, otevřenost, harmonii, klid, mír, svobodu, jistotu a neměnnost. Výzvou nalézt zdravý přátelský vztah k sobě samým, být sobě přítelem a toto přátelství pak promítat do vztahu s ostatními lidmi a celým světem. Jóga je pro mě životním stylem, životní náplní. Přijďte se nadechnout a „pobýt” v přítomném okamžiku.”

Jóga je jen jedna, ale přesto se jako učitelé a lektoři jógy od sebe velmi lišíme.

Způsob, jakým Vám jógu nabízím, je explorativní. Nejdříve objevujeme nejdůležitější a nejpůvodnější věc, kterou je náš vlastní přirozený dech. Odtud postupujeme k fyzickému tělu a jeho možnostem. Nesnažíme se „napodobit“ obrázky jógových pozic, jež známe z  knih, ale na základě univerzálních principů pohybu definovaných Donnou Farhi nebo Bonnie Bainbridge hledáme místo v pozici (a nejen v pozici, ale i v životě samotném), kde se cítíme pohodlně a stabilně. Pozici, ve které spočineme bez zbytečného úsilí, kde respektujeme své hranice a jsme si vědomi svého dechu.

Vše, čím se na lekcích zabýváme, vychází z mé vlastní osobní praxe.

Mezi učitele, kteří mě inspirují, patří Donna Farhi, Lisa Peterson, Neal Ghostal, Godfrey Devereux, buddhističtí učitelé Sharon Salzberg, Pema Chodron, mistr Thich Nhat Hanh.

Vřelé a upřímné poděkování patří také mým studentům, kteří jsou mými největšími učiteli.

Aktuální rozvrh:www.klarajoga.cz/cs/10
Zpět na přehled


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám