Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Fišerová Markéta

Na první lekci jógy jsem zavítala čistě ze zvědavosti. Všechny moje představy o józe po této návštěvě byly rozmetány na prach. Myslela jsem si totiž, že jóga je pro líné lidi a nechápala jsem, co na ní kdo má. Až po této životní lekci jsem cítila, že toto je má cesta, neb jsme si s jógou padly do oka.

Jóga se pro mě stala nedílnou součástí mého života, obohacuje mě o vnitřní klid, je pro mě cestou sebepoznání a sebe pochopení, umožňuje mi se rozvíjet, stala se pro mě nástrojem pro uvolnění nejen mysli, ale i celého těla.

A jak dlouho jógu cvičím? Sama již ani nevím. Vím jen to, že svůj první jógový workshop jsem navštívila v roce 2002 u organizace IFAA. A někdy od té doby jsem s jógou koketovala a své znalosti a zkušenosti prohlubovala. Jógu vyučuji cca od roku 2008.

Jóga se stala součástí mého života. Mezi mé jógové cíle patří především více poznat tento krásný ucelený systém a toto poznání předávat dále.

Jaké typy jógy praktikuji? No zkrátka jógu, neboť jóga je jen jedna. Více se přikláním k dynamickému cvičení jógy, ale nevyhýbám se ani klidnému cvičení, vždy záleží na okolnostech a hlavně na pocitu, co zrovna mé tělo vyžaduje – někdy mám potřebu se jen zklidnit pomocí pranajámy a meditace i relaxace, jindy mám potřebu své tělo řádně protáhnout v rytmu svého dechu.

Zpět na přehled


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám