Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Daniel Paulus

Přestože mne sport provází již od mládí, paradoxně můj zájem o jógu byl vyvolán díky mému zaujetí Carlem Gustavem Jungem a jeho hlubinou psychologií a filozofií.  C. G. Jung se ve svých knihách často odkazuje na východní kulturu, a především na indické kořeny. Mé začátky byly cestou Jnana jógy, tedy jógy znalostí, studia, sebepoznání, seberealizace. Od studia filozofie k praktikování jógy mne přivedla před třemi lety má žena Kristýna, která se józe věnuje již více než 15 let. Od té chvíle se studium historie a filosofie jógy a její praktikování stalo mou životní cestou, která obohacuje nejen můj soukromý, ale rovněž i pracovní život.

V prosinci 2016 jsem dokončil 200 hodinový učitelský trénik tantrické hatha jógy pod vedením mezinárodně akreditované školy Zuna Yoga.  Na American Institute of Vedic Studies v současné době studuji kurz Yoga, Ayurveda, Mantra and Meditation. A jako další výzvou mi je The history, Literature, and Philosophy of Yoga – 800h kurz Georga Feuersteina

Inspirací pro další rozvoj mi jsou mezi jinými i C. G. Jung, Joseph Campbell, David Frawley, Georg Feurstein, Nassim Haramein, Everett Nawell a především moje žena Kristýna.

Vystudoval jsem ekonomii a informatiku a ve svém profesním životě mám na starosti oddělení Product Portfolio Management v mezinárodní společnosti ACO Industries. S rodinou jsme žili téměř dva roky v Barceloně, díky předchozí pracovní roli v ACO. Mluvím plynně anglicky a dorozumím se španělsky. Největší životní náplní je pro mne má žena Kristýna a děti Matěj, Simon a Shanti. Pokud to čas dovolí, tak se věnuji malování a fotografování, což mi pomáhá být více vnímavý ke světu kolem sebe.

Pro každého člověka je jóga něčím jiným, originálním. Někteří dáváme přednost fyzické praxi, pro některé z nás jsou inspirací dechová cvičení či meditace, pro další to může být studium. To vše je jóga. Ve své praxi jógy a jejím sdílení jdu cestou integrace různých cest a technik jógy, její sestry ayurvedy, tantry, vědy. Z pohledu technik se snažím předávat celou paletu osmi stupňů jógy dle Patanjaliho Jóga Sutry – Yamas, Niyamas, Asana, Pranayama, Pratyahara, Dharana, Dhyana a Samadhi. Rád hledám paralely mezi východní a západní filozofií, psychologií, mytologií, symbolismem a vědou. Věřím, že jsou to pouze různé úhly pohledu na jeden a ten samý smysl lidského života.

Zpět na přehled


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám