Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Dalibor Štědronský

Veřejné lekce jógy vedu od r. 2000, vido-kurz online od 2021. Praktikuji 30 let. Lekce mám na gymnáziu prof. j. Patočky v Jindřišské 36 na Praze 1, jsou otevřené, jejich náročnost je odstupňována: Základní sestava a Rozšířená sestava. Lekce jsou dynamické čerpající ze systému Vinyasa Ashtanga Yoga jak mne jej uči B.N.S.Iyengar. Proti Ashtanga Vinyase (které jsem byl v Česku průkopníkem) je sestava, kterou dnes na lekcích a online videích nabízím méně fyzicky i časově náročná. Sestavu s trochu nadsázky zvu „Jóga pro prodloužení nejlepších let až do konce!“, kopíruje moji vlastní každodenní jógovou praxi a zaměřena je především zdravotně preventivně. Lekce jsou vždy z 90% stejné. Na všech cvičíme stejnou sérii, na začátečnických lekcích je sestava jednodušší, s lehčími pozicemi a více komentovaná. Cvičení je dynamické, pozice jsou proloženy vinyásami, nicméně ústředním prvkem cvičení je dýchání, jeho technika a snaha navést účastníky na to aby mnohem víc pozornosti než vnější formě ásan věnovali tomu co se děje uvnitř a to jako pasivní pozorovatelé tak i jako aktivní „tvůrci“.

Jóga s Daliborem Štědronským

Nevysloveným cílem jógových lekcí je motivovat účastníky k zahájení vlastního samostatného pravidelného praktikování jógového cvičení. Tomu by měl napomoci i systém na online.ashtanga.cz sestávající z postupně se prodlužujících videí se sestavou ásan zaměřených zejména zdravotně preventivně, dále videí o dýchání, o technice předklonů, záklonů, o práci nohou a videí ve kterých rozebírám jednotlivé ásany. Úvodní část systému je zdarma a průběžně je laděn a doplňován.

Pro účast na lekcích nemám žádné podmínky, otevřené jsou každému, kdo je ochotný „investovat“ do cvičení trochu fyzické námahy a notnou dávku pozornosti. Protože lekce jógy jsou dynamické, tak nejsou zcela vhodné pro ty, kdo jsou oslabeni např. nemocí či věkem. Zcela nevhodné, vzhledem k neustálé aktivaci břišních svalů, jsou pro těhotné. Speciálně pro ně doporučuji lekce těhotenské jógy s Lenkou Štědronskou – viz www.prosouzneni.cz , krom gravidjógy nabízí též lekce jógy po porodu a jemnější jógy pro ženy.

Zpět na přehled
Načíst další


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám