Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Základy Kundaliní jógy

17.06. - 01.01.1970

Chcete-li poprvé vstoupit do systému cvičení Kundaliní jógy, nebo chcete-li si v ní upevnit dobré základy, vrátit se k její esenci, pak je tu tento večer. Je přípravou k několika následujícím tématickým celodenním dílnám. Projdeme různé kriji (sestavy cvičení), pranajámy (dýchací techniky), meditace…získáte tu i praktické informace a ověříte účinky cvičení.

Zaměříme se zejména na vědomé dýchání i na to, jak si poradit s nevhodnými návyky a jak nalézt ty správné. Zjistíte, jak po jogínsku vstávat a usínat, abyste si dobře odpočinuli a měli dost energie na nový den. Dostanete pár typů na dobré trávení, dozvíte se, co je to sadhana. Zkusíte relaxovat a meditovat s mantrou.

Kundaliní je jemná, hluboká a euforická energie, která „spí“ v pánvi. Podporuje život a rozvíjí talenty, je ozdravující a omlazující. Kundaliní jóga rozvinula umění tuto energii aktivovat pomocí dynamických cvičení, určitých pozic – asán, dýchacích technik (pranayamy), meditací a zpívání manter. Yogi Bhajan vytvořil unikátní, přímý, rychlý soubor cvičení v rytmu, jehož cílem je probudit plný potenciál lidského vědomí. Rozvíjí schopnost hluboce naslouchat, pěstovat vnitřní ticho, dosáhnout prosperity a výtečnosti ve všem, co děláme. Podporuje radost, aktivitu, tvořivost, fyzické i psychické zdraví organismu.

Guru Sansar Kaur

Praktikuje Kundaliní jógu podle Yogi Bhajana a je žákyní Guru Meher Singh, Gurucharan Singh, Krishna Kaur, Gurutej Kaur a Shakti Parwha Kaur. Dnes učí v Los Angeles a České republice a je členkou Mezinárodní asociace instruktorů Kundaliní jógy. Také připravuje trenéry a je součástí trenérského týmu pro Výcvik učitelů v Los Angeles a v Praze.

„Když jsem začala cvičit Kundaliní jógu, byla jsem blízko dnu a můj život nebyl vůbec takový, jaký jsem si přála. Kundaliní jóga mi dala nesčetné množství technik, které mi zlepšily intuici, vztahy k lidem a které pomáhají vítězit nad stresem. Dnes vychutnávám každý doušek dne. Těší mne, když se mohu dělit o tyto praktiky, které přinášejí lidem štěstí, úspěch a uspokojení ve všem, do čeho se pustí. Sat Nam.“

Dílna je intenzivní a je otevřená všem bez ohledu na věk. Není třeba mít předchozí zkušenosti s jógou ani být fyzicky zdatný. Dejte vědět předem, budete-li potřebovat k sezení židli, máte–li zdravotní problémy, nebo jste-li těhotné. Možnost přespání v místě konání pro mimopražské účastníky.

S sebou pohodlné oblečení, pokrývku hlavy, zápisník, tužku a chcete-li i přikrývku

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Zita Pavlištová
  • Praha 1
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám