Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Základy jógové filosofie – rádža jóga a indonézské dechové cvičení tuntunan mulia

22.11.2014So 9:00 - 12:15

ZÁKLADY JÓGOVÉ FILOSOFIE  – RÁDŽA JÓGA

Bloumáte nad tím, co je a není ÓM, kdo byl Pataňdžali, a v čem spočívá jógový univerzalismus? Chystaný workshop nám pomůže přiblížit kulturní kontext vzniku a myšlenkové pozadí jógového systému. Přeneseme se společně do doby autora Jógasúter rišiho Pataňdžaliho. Probereme se lidsky a srozumitelně jednotlivými stupni klasické jógy (rádža jóga), dotkneme se metafyziky čtyř knih Jógasúter. Dostatek prostoru bude věnován otázkám i volnému povídání k tématům workshopu.

lektor: Barbora Hu (www.bindu-yoga.cz)

INDONÉZSKÉ DECHOVÉ CVIČENÍ – TM (tuntunan mulia)

Dýchací cvičení jako prostředek k pročištění jemných drah (nádí) v těle, které vede k pročištění těla, vyladění jemného těla, uklidnění mysli, uvnitřnění a prohloubení vědomí. Učíme se zde vědomě pracovat s energií dechu a energií, kterou toto cvičení zesílí a nastartuje s cílem uvědomění si naši pravé přirozenosti – satčitánanda (bytí-vědomí-blaženost). Přesouváme pozornost od těla hrubohmotného, k jemnějším formám našeho bytí, které se snažíme si uvědomit a rozlišovat. Velice účinná technika pomocí které také dokážeme léčit neduhy těla a mysli nejenom nás ale i lidí v naši blízkosti. Jedná se o unikátní techniku od mého mistra ze střední Jávy, kterou v Evropě učí už jenom jeden člověk v Nizozemsku. Kontraindikace nejsou známy, jelikož tuto techniku lze přizpůsobit individuálním možnostem. Vyžaduje se jemně zvýšená ohebnost těla, abychom techniky, které se cvičí v základních jógických pozicích uměli převádět.

lektor: Gabriela Juhásová (www.pohledpracoviste.com)

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:http://www.pohledpracoviste.com/zklady-sanskrtu-meditace-it-akti-prakrij-workshop-bindu-yoga-studio-pohled-pracovit/
750 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám