Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Záklony a mosty, čištění nervového systému

07.11.2015So 10:00 - 12:30
Urdhva Dhanurasana je jednou z nejdůležitějších pozic v ashtanze józe. Čistí nervový systém a dodává tělu spoustu energie. Mosty často vynášejí na povrch velké množství emocí, obvzláště při praktikování pokročilejších verzí. K jejich správnému provedení je potřeba zakomponovat ve stejný moment sílu, výdrž a flexibilitu. Pochopení mostů z anatomického pohledu je v tomto případě nezbytné.

Záklonové pozice jsou efektivním způsobem jak po množství předklonů První Série dodat tělu rovnováhu a zároveň posílit záda. Během workshopu se naučíme správnou a bezpečnou techniku provádění Urdhva Dhanurasany. Vyzkoušíme si různé druhy záklonových pozic z První a Druhé Série ashtangy, které budou určeny k otevření hrudníku a správnému držení páteře. Vysvětlíme si jak se zvedat z mostů a jak udělat most ze stoje (dropback). Průzkumný a fyzicky lehce náročnější workshop určený všem úrovním pokročilosti.

Během workshopu se pokusíme emocionálně vyčistit páteř, ukážeme si ásany na otevření hrudníku, protáhneme si důležitý sval psoas, uvolníme ramenní a prsní svaly a naučíme se správnou metodu jak ohýbat páteř v záklonech. Záklonové pozice jsou velice léčivé pro bolesti zad a mají potenciál napravit spoustu neduh se zádami souvisejících (při správném provedení). 

Další informace

Studio:SHALA, Ashtanga Yoga Studio
Instruktoři:
  • Denisa Sengerová
Podmínky rezervace:Pro rezervaci místa uhraďte 50% částky (300 Kč) převodem na účet. http://www.denisasengerova.com/#!rezervace/cet1

STRUKTURA WORKSHOPU:

– Hlavní emoce mostů – STRACH – co se s námi děje po emocionální stránce

– Hluboké čištění nervového systému – energetický pohled na záklonové pozice

– Anatomie – fyzická úroveň

– Restorativní cviky na uvolnění částí těla souvisejících se záklony (ramena, záda, hrudník, pánev, psoas)

– Bolesti a zranění – jak upravit jednotlivé ásany při konkrétních zdravotních problémech; jak nám záklony mohou pomoci při určitých zdravotních komplikacích

– Ásana – pozice z První a Druhé Série ashtangy, zvedání se z mostů, mosty ze stoje (dropback) Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám