Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Workshop Triguna – tři guny

30.01.2016So 10:00 - 13:00

Jóga je pro mnoho lidí příjemným odreagováním a zdravým pohybem, nicméně praktikující často nevidí za hranice blahodárných ásan. Na čem stojí jóga? Je toho tolik k zodpovězení, že jedna lekce, či jeden seminář nemohou přinést celistvou odpověď. Vydejme se společně alespoň na část této cesty.

Seminář na téma tří gun nebude pouze teoretickým vhledem, vysvětlením pojmu základu (pra)hmoty (prakrti) a nahlédnutím pod povrch jógových ásan, ale spojení teorie s praxí.

Tři guny, jakožto tři mísící se kvality makro i mikrokosmu, jsou reflektovány i v našem pohybu. Nejen lokomoci každodenní, odrážející se v našich pohybových vzorcích, ale i pohybu jógovém při naší praxi na podložkách.

Směsice kvalit tamasu, radžasu a sattvy, v každém z nás v odlišném poměru, z bytosti dělá jedinečnou živou hmotu, která se nějak chová. Na semináři tedy budeme hledat formou výživných jógových ásan na fyzické i mentální úrovni tamas – to těžké, těžkopádné, temné a apatické, radžas – to výbojné, kreativní, extrovertní a egoistické a sattvu – to jemné, klidné, velkodušné a čisté.

Sama praktická část bude základem vycházet z hatha a tantra jógy a bude pojata tak, aby byla uchopitelná pro mírně pokročilé a dokázala zaujmout i zkušenější jógující.

Pro jednotlivé ásany budou představeny různé modifikace pro případně lepší a správné uchopení pozic.

Kontraindikace: horečnaté stavy, epilepsie, diabetes, hypertenze a problémy s ní spojené

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Bc. Marie Hledíková, RYT
Podmínky rezervace:platba: záloha 50 % na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „triguna_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu; rezervace: online z rozvrhu: http://bindu-yoga.isportsystem.cz
Poznámka k ceně:400,- Kč (studenti / důchodci / mateřská)
450 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám