Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Workshop tantrické Ha-Tha jógy

30.05.2015So 10:00 - 17:30

Workshop tradiční hatha jógy, která vychází z prastarého tantrického učení o práci s energií a čakrami – a právě na tato témata se zaměříme: Co jsou to čakry, jak fungují a jaké je jejich praktické využití v józe i běžném životě? Proč je dobré o nich vědět a obecně, proč je dobré pracovat s naší vnitřní energií? Jak se projevují polarity jang (mužské energie) a jin (ženská energie) v nás?

Workshop je kombinací teorie i praxe a tím umožní hlubší pochopení toho, co je to jóga, na jakých principech funguje, jak proudí energie v našem těle a k čemu je to vše dobré nejen v jógové praxi, ale i v našem běžném životě.

Ha-tha jóga je v překladu jógou Měsíce a Slunce, které zastupují prastaré základní principy jin a jang a rovnováhu mezi nimi, ke které nás harmonická praxe jógy vede.

Praktickou částí jsou 2 prodloužené lekce jemné tradiční hatha jógy, které budou probíhat v pomalejším meditativním tempu se zaměřením na delší držení ásan (pozic) a práci s našimi energetickými centry (čakrami). Vědomé propojení fyzického těla s energií v něm umožňuje například zvýšení vitality, kreativity, sebe-vědomí, intuice a stability mysli. Jóga se tak stává nástrojem rozvoje osobnosti, pomáhá se zpracování emocí, zlepšuje schopnost koncentrace a relaxace.

Praxe je doplňována souběžným vysvětlením zdravotních, energetických i spirituálních účinků asán či doplňkových cvičení a prohlubována hudební meditací a závěrečnou relaxací, kterou  odpoledne prohloubíme i technikou jóga nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli.

Program:

  • dopoledne 10:00-13:00: Jak funguje jóga a tantra, systém čaker, hudba čaker, praxe: prodloužená lekce tradiční hatha jógy zaměřená na probouzení energie v čakrách a harmonické proudění energie v nás

  • odpoledne 14:30-17:30: prodloužená lekce tradiční hatha jógy zaměřená na vnitřní rovnováhu polarit v nás (“jin” a “jang”, mužské a ženské energie), hudba čaker

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilé.

Další informace

Studio: (0)
Poznámka k ceně:Cena: 850 Kč celý den, studenti a mateřská: 750 Kč
850 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám