Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Workshop Tantrická Vipassaná

18.06.2016So 10:00 - 14:00

Seminář jemné hatha jógy, která vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami.

Tantra je velká „deštníková značka“ pro práci s energií a dnes se tantrou možná nazývá mnohé. My se zaměříme na tantrický aspekt práce s energií a čakrami v jógové praxi a propojíme s technikou vědomého pozorování, ze kterého vychází i praxe vipassány. Naučíme se tzv. tantrickou vipassánu, formu meditace, která pracuje s naším srdečním centrem, ale nezůstaneme jen u meditace v sedě. Vědomé pozorování zapojíme i do jógové praxe a v různých ásanách (pozicích) se zaměříme na náš vnitřní svět a proudění energie, neb tantra praví: Poznej sebe a poznáš celý Vesmír. Uvnitř nás se skrývá celý malý vesmír, který stojí za to prozkoumat. A každý střípek pochopení našeho Mikrokosmu nás vede dál na naší cestě za poznáním Makrokosmu okolo nás.

Jóga to bude jemná, vedená v meditativním tempu. Je vhodná pro ty, kteří chtějí prohloubit svou jógovou praxi, ale i pro ty, kteří třeba teprve začínají. Zaměříme se na delší držení asán (pozic), vědomé pozorování a práci s našimi energetickými centry (čakrami). Během jemné a pomalejší praxe si užijeme jak uvolňování fyzických částí našeho těla, tak i emocí a proudění energie. Tím můžeme podpořit naši vitalitu, kreativitu, otevírat srdce a učit se umění kontroly vlastní mysli a nadhledu.

Během praxe si vysvětlíme, jak fungují jednotlivé ásany, využijeme i tématické hudební meditace, které prohlubují účinek naší „jógové práce“, budeme meditovat v různých pozicích a zakončíme závěrečnou relaxací. Tu si užijeme v podobě nidra jógy, jež přináší hluboké uvolnění a pomáhá nám sklízet plody naší praxe.

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Dáša Volfová
Podmínky rezervace:REGISTRACE : http://bindu-yoga.isportsystem.cz; PLATBA: záloha 50 % na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky “vipassana_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu
Poznámka k ceně:600,- Kč (studenti, mateřská)
700 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám