Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Workshop “S lehkou hlavou”

09.11.2014Ne 9:30 - 13:00

Spousta lidí v dnešní době žije od krku nahoru, ve své hlavě. Na tělo zapomíná nebo jej bere jako podstavec pro hlavu, sídlo mozku a pomyslný chrám mysli. Se spoustou věcí si děláme těžkou hlavu a ta nejen v předsunu u počítače, mobilu, televize, na pískovišti a při sportu těžkne ještě víc.
Při praxi jógových pozic (ásán) je hlava vlastně jen poněkud větší zakončení páteře proto se učíme, aby krk a hlava byly (nejen u ásán) v souladu s držením a cítěním zbytku těla a byly prodloužením křivky páteře. Současně je cílem, aby se mnohdy uspěchaná a roztříštěná mysl pomocí dechu a jednoduchých koncentračních technik sladila s rytmem srdce a tónem duše. V poloze krku a hlavy a v jejich vzájemné souhře se zbytkem těla často spočívá klíč k našemu pocitu v ásánách a k příznivému toku energie celou naší bytostí. Současně nám jóga praktikovaná s pokorou, zvědavostí a citlivostí, vedená plynulým dechem a nenásilně směřovanou pozorností přinese pocit uvolnění bez rozbředlosti a síly bez úpornosti.

Workshop vám ukáže jednu z cest, které vám praxi ásán mohou proměnit v očistnou meditaci v pohybu a připraví vás nenásilně a velmi přirozeně na pránájámu a meditaci v sedě, jež nám pomáhají odbourávat stres, čistit mysl a prociťovat klidnou a radostnou podstatu bytí nás samotných i všech okolních bytostí.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
700 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám