Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Workshop Kořeny a křídla

10.01.2016Ne 10:00 - 12:45

Seminář jemné hatha jógy, která vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami.

Rádi létáte, roztahujete křídla a objevujete nové? Nebo vás naopak láká stát pevně na zemi a čerpat ze svých kořenů? Jóga znamená propojení a my hledáme to propojení – nahoru, dolů a se svým středem. Pevné kořeny nám dávají výživu a stabilitu, křídla nás pro změnu nesou nahoru, za tím novým, možná ještě nepoznaným. K naší rovnováze potřebujeme obojí. Na to, jak se kořeny a křídla projevují v jógové praxi a jak s námi „půjdou“ i mimo jógamatku se zaměříme na tomto semináři.

Jóga to bude jemná, vedená v meditativním tempu, orientovaná více na náš vnitřní svět. Je vhodná pro ty, kteří chtějí prohloubit svou jógovou praxi, ale i pro ty, kteří třeba teprve začínají. Zaměříme se na mírně delší držení asán (pozic) a práci s našimi energetickými centry (čakrami), které nám budou průvodci na naší cestě dolů, vzhůru i do středu. Během jemné a pomalejší praxe si užijeme jak uvolňování fyzických částí našeho těla, tak i emocí a proudění energie. Tím můžeme podpořit naši vitalitu, kreativitu, otevírat srdce a učit se umění kontroly vlastní mysli a nadhledu.

Během praxe si vysvětlíme, jak fungují jednotlivé asány, využijeme i tématické hudební meditace, které prohlubují účinek naší „jógové práce“, a zakončíme závěrečnou relaxací. Tu si užijeme v podobě nidra jógy, jež přináší hluboké uvolnění a pomáhá nám sklízet plody naší praxe.

O LEKTORCE:

Moje cesta k józe v té podobě, v jaké se jí věnuji nyní, vedla přes studium chemie, biochemie a technologie, přes marketing, management a práci produktového manažera, dokud mé tělo nerozhodlo, že si poležím pár měsíců doma. Na svém soukromém několika měsíčním retreatu v branickém bytě jsem postupně začala obracet svůj život naruby a zjistila, že ten rub mam vlastně radši. Cesta za (sebe)poznáváním mě nakonec zavedla do různých koutů Indie, na buddhistické meditace, k učitelům jógy a tantry. V Indii jsem také nakonec našla směr jógy, který se pojetím lišil od toho, na co jsem už pár let byla zvyklá doma, a zaujal mě zaujal natolik, že jsem se rozhodla věnovat se mu naplno a dnes jej také po dalších intenzivních studiích v Indii a Thajsku v různých zemích a školách učím. HaTha jóga, kterou se zabývám, je postavená na prastarých tantrických principech práce s energií a čakrami. Lekce jsou jemné, více orientované na náš vnitřní svět – energii, mysl a emoce, neb tantra pracuje s tím, že poznáním sebe poznáváme celý Vesmír. A tak poslední 4 roky intenzivně poznávám a těší mě dělit se o to s ostatními.
Mám ráda zelenou barvu, volný čas ráda trávím v přírodě a po 3 letech na studijně-pracovně-osobně-poznávacích cestách po Asii i Evropě se opět zabydluji doma v Praze a v českých luzích a hájích.  A kam se poděla chemie? Chvíli jsem bojovala s tím, jak se dá vůbec skloubit racionální svět vědy a zdánlivě iracionální svět energií, čaker a různých podob osobního rozvoje. Až postupně mi začalo docházet to úžasné propojení a fakt, že metafyzika má odpovědi na ledacos z obou světů a že i nyní můžu čerpat ze svého biochemického vzdělání (což uklidnilo a potěšilo i mou racionální složku)  Ale tahle zajímavá cesta propojování, která mě nyní natolik naplňuje, zdaleka nekončí: přes všechny okliky napříč Euro-Asií je to nakonec ta nejdelší cesta ze všech: z hlavy do srdce. A smíru mezi nimi.

 

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Dáša Volfová
Podmínky rezervace:platba: záloha 50 % na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky “kridla_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu; registrace: http://bindu-yoga.isportsystem.cz
Poznámka k ceně:500,- Kč (studenti, mateřská)
650 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám