Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Workshop Jóga Luny a Slunce

29.08.2015So 10:00 - 13:00

Úplňkový workshop prastaré a přesto živé a tvůrčí HaTha jógy vycházející z tantrických principů. Již v názvu Ha-Tha, který se dá přeložit buď jako síla nebo také Měsíc a Slunce, je skryta rovnováha přírodních sil Jin a Jang, se kterými můžeme vědomě pracovat i uvnitř nás a ladit se tak do harmonie, ke které nás vyvážená praxe jógy vede.

Jóga to bude jemná, tantrická orientovaná více na náš vnitřní svět. Tantra v jižní Indii znamená technický přístup a v jógovém případě to znamená, že budeme pracovat s naším energetickým systémem, myslí a emocemi. Pokud to zní příliš technicky, vězte, že rozvodové energetické kanálky v našem těle, kterých je tam zhruba 72 000 si zaslouží kvalitní údržbu a tu jim právě praxí tantrické jógy vědomě dopřejme. Během ásan (pozic) a meditace se zaměříme na postupné probouzení čaker, našich energetických center, jejich harmonické rozvíjení a tím i rozvoj celého našeho systému. Podpoříme tak propojení fyzického těla s energií v něm, které pomáhá v rozvoji osobnosti, zpracování emocí, umožňuje stabilitu mysli, schopnost koncentrace a relaxace.

PROGRAM:
– pozdrav měsíce a pozdrav slunce pro harmonii s těmito přírodními silami
– jemná tantrická hatha jóga zaměřená na probouzení naší vnitřní energie: vědomě použité jógové pozice pro rovnováhu Jin a Jang, Měsíce (ženské energie) a Slunce (mužské energie) uvnitř nás
– praxi okořeníme i hudebními meditacemi a na závěr doladíme v závěrečné relaxaci, tentokrát v podobě nidra jógy – hluboké léčivé relaxace těla i mysli.

O LEKTORCE:

Moje cesta k józe v té podobě, v jaké se jí věnuji nyní, vedla přes studium chemie, biochemie a technologie, přes marketing, management a práci produktového manažera, dokud mé tělo nerozhodlo, že si poležím pár měsíců doma. Na svém soukromém několika měsíčním retreatu v branickém bytě jsem postupně začala obracet svůj život naruby a zjistila, že ten rub mam vlastně radši. Cesta za (sebe)poznáváním mě nakonec zavedla do různých koutů Indie, na buddhistické meditace, k učitelům jógy a tantry. V Indii jsem také nakonec našla směr jógy, který se pojetím lišil od toho, na co jsem už pár let byla zvyklá doma, a zaujal mě zaujal natolik, že jsem se rozhodla věnovat se mu naplno a dnes jej také po dalších intenzivních studiích v Indii a Thajsku v různých zemích a školách učím. HaTha jóga, kterou se zabývám, je postavená na prastarých tantrických principech práce s energií a čakrami. Lekce jsou jemné, více orientované na náš vnitřní svět – energii, mysl a emoce, neb tantra pracuje s tím, že poznáním sebe poznáváme celý Vesmír. A tak poslední 4 roky intenzivně poznávám a těší mě dělit se o to s ostatními.
Mám ráda zelenou barvu, volný čas ráda trávím v přírodě a po 3 letech na studijně-pracovně-osobně-poznávacích cestách po Asii i Evropě se opět zabydluji doma v Praze a v českých luzích a hájích.  A kam se poděla chemie? Chvíli jsem bojovala s tím, jak se dá vůbec skloubit racionální svět vědy a zdánlivě iracionální svět energií, čaker a různých podob osobního rozvoje. Až postupně mi začalo docházet to úžasné propojení a fakt, že metafyzika má odpovědi na ledacos z obou světů a že i nyní můžu čerpat ze svého biochemického vzdělání (což uklidnilo a potěšilo i mou racionální složku)  Ale tahle zajímavá cesta propojování, která mě nyní natolik naplňuje, zdaleka nekončí: přes všechny okliky napříč Euro-Asií je to nakonec ta nejdelší cesta ze všech: z hlavy do srdce. A smíru mezi nimi.

Dagmar-Luna-Slunce-220x220

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Dáša Volfová
Podmínky rezervace:registrace: http://bindu-yoga.isportsystem.cz
Poznámka k ceně:650,- Kč / 500,- Kč (studenti, mateřská); záloha 50% na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „hathaworkshop_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu
650 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám