Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Workshop Ether -(n)- i- ty

09.01.2016So 9:00 - 12:30

Éter jako jemný prostor pohlcující informace.

Informace – komunikace – vibrace – energie.

Je jedno z jaké strany začneš…

Nitro.

Prázdný prostor jako děloha kvantové tvořivosti.

Hledáme jeho naplnění anebo jej potřebujeme vyprázdnit.

Prázdno, které může vše pohltit i vše vydat…

Workshop s různými nástroji práce s prožitkem sebe sama. O nástroje v něm však nejde. Jde o vlastní naladění, možnost rezonance. Workshop je složen ze dvou na sebe navazujících bloků, vedených dvěma lektorkami. Je propojením jógových technik a spontánního tance jako formy sebevyjádření a sebepoznání.

1. část (9:00-10:30)

Náda jóga –  Dech-ozva života – meditace Nádabrahma

Optikou jógové filosofie je energie (vibrace) prazákladem  veškerého bytí a jeho kvalit, a to ve stavu latence i projevu. Vše disponuje svojí vibrací (náda), určitým potenciálem, ať už je řeč o těle z masa a kostí či myšlenkách, emocích a záměrech, v poli mezi naší hlavou a srdcem. Nejsnazší pochopení energie se u nás odehrává obvykle v rámci času a prostoru, kde energie působí jako informace. Tedy doslovně něco, co se zformovalo uvnitř, v nitru a co jde ven. Někdy je pro nás těžké informace z nitra pochopit, jindy jim dát volný průchod, necenzurovat, nepotlačovat, ale uchopit a rozvinout správným směrem.

Éter (lat. Aether / řec. Aithér – jasné světlo, božský prostor) je v józe pátou složkou hmoty (ákáš), kvalitou vše prostupnosti a věčnosti. V mystice také nadosobním úložištěm veškerých informací,  pomyslnou kolektivní databankou. Má vazbu k páté čakře Višuddhi jako portálu k sebe-vyjádření, vyjádření vlastní esence.

Praxe kombinuje meditační techniku tibetské tantry s dechovou praxí pránájamy a experimentem se zvukem, coby projevem energie čaker – v jejich potenciálu i negativním podmínění.

Vede: Bb (Barbora Hu)

2. část (10:45-13:00)

Katharsis Dance

Kosmická školka pro dospělé, kde karneval naší ztěžklé mysli najde své uplatnění a uspokojení, skrze tanec, skrze abstraktní komunikaci. Všechno muže byt tak živé, pokud tančíš. V TANCI jde o prožitek a sebevyjádření, o rozproudění energie, která stagnuje a rozpuštění snahy, která hledá smysl života skrze určitou strukturu nebo koncept. TANEC pěstuje umění vlastního sebevyjádření, kde hudba stimuluje náš autentický pohyb a vede nás k prožitku vnitřního světa, světa plného emocí, co si žádají o uvolnění. V bezpečném prostoru budeme skrze společné experimentování provokovat a osvobozovat spontánní projev, narušovat zajeté vzorce projevu, prohlubovat intimitu k sobě, objímat prázdnotu, její plnost a dokonalost.

Vede: Dubravka Radonjic‘

Cítím věčný boj mezi tradicí a inovací, mezi starým a novým systémem. Ve své práci používám toto napětí pro tvoření a prožívání krásy. Tanec a obraz jsou kanály, skrze které žiji spontánní a upřímnou komunikaci se světem kolem a uvnitř mě. Mám zážitek z ticha: Já jsem rytmus a rytmus je moje pravda, kterou žiji den co den…film co film. Přirozeně mě přitahuje zkoumat vědomí těla, jeho mechaniku a inteligenci. Na Druně už osmým rokem vedu hodiny “Katharsis Dance”, mám za sebou několik meditačních retreatů “Vipassany” a “Who is in”. Již sedm let vášnivě studuji “Human Design” a jsem v praxi akreditovaný profesionál “Human Design analyst”. Kromě Human designu, filmové režie, komunikace tancem a argentinského tanga, mám život bohatý na lidi blízké, kteří mne inspirují.

kontraindikace: hypertenze a kardiovaskulární potíže s ní související, glaukom, těhotenství a šestinedělí, epilepsie, diabetes – účast v těchto případech konzultujte prosím předem s lektory

 

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Mgr. Barbora Hu, RYT, Dubravka Radonjic‘
Podmínky rezervace:platba: záloha 50 % na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „ethernity_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu; rezervace: online z rozvrhu: http://bindu-yoga.isportsystem.cz
Poznámka k ceně:500,- Kč (studenti / důchodci / mateřská)
650 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám