Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Vinyasa Flow Powerjóga

10.04. - 01.01.1970

Základem tohoto cvičení je powerjóga, která vychází z ashtanga jógy a hathajógy. Dynamický sled pozic se zaměřením na intenzivní dech, pravidelné sekvence pozic trénující protažení a sílu, důraz na dynamiku a intenzitu cvičení je Vinyasa FLOW Powerjóga. Mnoho lidí má zkreslenou představu, že jóga je jen sezení a nic nedělání. Omyl. To je pouhý mýtus, který k powerjóze nepatří. Je potřeba mýty bořit a přesvědčit se o skutečnostech. Tento druh powerjógy, jógy je fyzicky náročný, rozvíjí sílu, flexibilitu a koncentraci. Učí vás hospodárně dýchat a pracovat se svým dechem. Pracuje na zlepšení kondice, pevnosti a pružnosti svalů. Správné držení těla, zlepšení svalových proporcí celého těla, tedy vytrénování nohou, hýždí, břicha, paží, zad a ramen způsobem protažení a posílení vlastní vahou, je pro celý organismus přirozeným pohybem.

Vinyasa FLOW Powerjóga není výsadou jen žen. Je to způsob, který upokojí sportovce intenzivním protažením, napraví mnoho neduhů, které nejen jim, vznikají při jednostranné fyzické zátěži, stereotypech. Navíc vezměte v potaz, že dokážete ozdravit a vyčistit celé tělo, vyprázdnit hlavu od zbytečných myšlenek a zlepšit dýchání, srdeční činnosti, imunitu organismu. V tom všem vám pomáhá intenzivní dech, dech udždžají. Dýcháte skrz aktivní hlasivkové štěrbiny, detoxikujete organismus, plíce a tlumíte tepovou frekvencí touto dechovou technikou. Po odcvičené lekci Vinyasy FLOW Powerjógy budete zpocení, ale psychicky odpočinutí a fyzicky uspokojení z práce svalů a celého těla. Pocit klidu a pohody zavládne v závěrečné šavásáně, tedy v pozici mrtvoly, kdy už budete jen relaxovat.

Je dobré si zapamatovat pocit, který přichází na cvičení. Protože právě pro ten příjemný pocit cvičíte. Přenést tento pocit do denních situací, je umění jógy. Jóga je jen jedna. Přívlastky, které používá, jen determinují způsob, jakým budete cvičit a jaké techniky použijete pro cíl jógy: „poznání“. Toto slovo znamená pro každého z nás něco jiného a proto i jóga, je pro každého individuální. Někdo chce odpočívat, někdo chce cvičit a někdo chce…… vydejte se na cestu Vinyasy FLOW Powerjógy a poznejte….

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám