Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Vinjása workshop: čaturanga dandásána

14.05. - 15.05.2016So 10:00 - Ne 12:30

V lekcích dynamických a více fyzicky orientovaných (jako je např. aštanga vinjása jóga, “power” jóga a i vinjása jóga) je čaturanga dandásána pozicí často prováděnou v průběhu celé lekce. Je součástí sekvence pozic obecně označovanou jako “vinjása”. Čaturanga je jógovou pozicí často prováděna nejenom v neúměrném množství, ale také v nevhodných variacích. Je pozice, která samozřejmě posiluje tělo, ale jenom při správném srovnání naší páteře, pánve, ramen, chodidel….čaturanga jednoduše neodpouští chybějící integritu těla.

 Jak pozici provádět tak, aby nám sloužila ke zdraví a ne k bolavým ramenům? Jak odhalit, zda je naše tělo připravené na mnohé opakování pozice v lekcích jógy? Jak alternovat tuto pozici? Jak jí provázat s předchozí pozicí prkna či dolního psa a následovnou záklonovou pozicí horního psa či kobry? Na to vše v průběhu workshopu narazíme a pokusíme se na to odpovědět. Čaturanga je skvělou pozicí, která ale lépe slouží jako koření jógového cvičení než když tvoří “hlavní chod” praxe.

Na tomto workshopu budeme objevovat jednotlivé části těla, které jsou důležité pro správnou čaturangu. Zacvičíme si jógové sekvence a vinjásy bez záteže paží, budeme se věnovat průpravným cvikům vedoucí k radostnému jógovému kliku : ) Čaturang uděláme ke konci pár, tak abychom si ji vychutnali a dokázali užít.

Workshop je vhodný pro různé úrovně pokročilosti, i pro učitele, kteří hledají inspiraci ať už ve své praxi či v tom, jak pozici učit.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
490 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám