Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Vinjása: dynamické a plynulé přechody mezi pozicemi

19.06.2016Ne 10:00 - 13:00

Pro vinjása jógu je charakteristické, že se mezi jednotlivými  pozicemi plynule přechází. Někdy také bývá vinjása jóga označovaná za meditaci v pohybu. Pro udržení plynulého toku pohybu je klíčové, abychom se mezi pozicemi pohybovali s lehkostí a  v souladu s dechem.

 Na workshopu se zaměříme na “klasické” dynamické přechody v pozdravech slunci A a B (odskoky a přískoky), tak abychom se naučili pracovat proti gravitaci a “přistávali” lehce a bezpečně. Zaměříme se také na cestu k “proskokům”, tak jak je známe z aštanga jógy, kdy mezi jednotlivými pozicemi cvičíme krátkou sekvenci ásán, která nás zvedne ze země a dopraví zpět na zem. Vinjása má zde za úkol  udržet tělo zahřáté, praxi dynamickou a zároveň tento druh vinjásy ruší struktury určité ásány a připravuje tělo na novou pozici. Ukážeme si i některé zajímavé přechody (např. čakrásána, přechod z lehu na zádech do stoje) a určité “zkratky”, kdy doplujeme přímo do konkrétní pozice.

 Pokud pečujeme o přechody mezi pozicemi, tedy provádíme je vědomě, s lehkostí a tak, aby nám pomohly následnou pozici zaujmout, jóga se stane plynulejší a mysl nikam neutíká, zůstává spojená s pohybem a dechem. Můžeme tedy také říct, že i dynamické přechody ve svém výsledku pomáhají zklidnit mysl a ponořit se ještě o něco hlouběji do jógové praxe.

 Seminář je určen pro všechny stupně pokročilosti. Každá vinjása může být upravena podle fyzických možností praktikujících. Nejde o to, abychom se někam procvičili a pak začali cvičit plynuleji. Plynulost cvičení není výsadou fyzicky zdatných či pokročilých jedinců, ale je to možnost, kterou si může zvolit každý bez ohledu na to, kde se zrovna v józe nachází.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
500 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám