Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Víkend s jógou v Hradci Králové: 8 KONČETIN JÓGY

06.10. - 07.10.2018So 10:00 - Ne 16:00

Přiblížíme si, proč zpíváme na začátku každé lekce Iyengar jógy poděkování mudrci Pataňdžalimu. Cvičení ásan (pozic) je jen jednou z 8 končetin jógy. Vysvětlíme si co znamenají jámy a nijámy. Budeme cvičit pozice i pozornost k dechu. Zkusíme tzv. džapu jako koncentrační cvičení. Vysvětlíme co měl Pataňdžali na mysli pod pojmem dharana a dhyana a budeme k nim směřovat.

Cílem bude odlehčit mysl a tělo.

Je dobré mít alespoň 3 měsíční zkušenost s jógovými pozicemi, cílem nebude pozornost na fyzický detail, ale na celek.

LEKTORKA: VERONIKA TOMKO

S jógou jsem se poprvé setkala jako mírně tělnaté dítko předškolního věku a opravdu mě nenadchla. Nicméně po skončení vysoké školy a nástupu do svého prvního zaměstnání jsem zjistila, že mi najednou chybí nejen fyzický, ale tak nějak i duševní “ventil”. V mezinárodní korporaci jsem rychle kariérně postupovala až na manažerské funkce. Nebyla jsem však připravena na stres, který je s takovým postupem spojený.

V jeden moment se stres v práci tak vystupňoval, že jsem se rozhodla dát józe ještě jednu šanci. S kamarádkami jsme vyzkoušely různé druhy jógy, ale pořád to nebylo ono. Až jednou jsem díky mé delší pracovní době vyrazila na večerní lekci Iyengar jógy s Helenou Kubrychtovou Bártovou. A vyprahlá cestovatelka pouští znenadání našla svěží oázu s blahodárným pramenem.

Nikdy jsem nebyla ohebným stvořením, a i přesto mě jóga nejdříve oslovila fyzickým cvičením (tedy ásanovou praxí). Každá hodina mi zvedla náladu, i když jsem druhý den cítila celého člověka a v průběhu hodiny si říkala, zda mám opravdu zapotřebí se takhle týrat. Ale jak praví interní jogínský vtip, byla to taková příjemná bolest:-) Po čase mě začalo zajímat, proč si člověk po lekci často připadá tak optimisticky a vřele. Začala jsem pátrat na internetu, v knihách, dotazovala se učitelů…a postupně jsem pro sebe odkrývala skrytý svět sebe sama.

A pak jsem se rozhodla odjet do Indie na intenzivní učitelský kurz. To rozhodnutí patří k těm z nejodvážnějších a nejdobrodružnějších v mém životě. Po příjezdu do místa jsem však nelitovala ani minutku. Kurz mi umožnil posunout se ve vlastní ásanové praxi, udělat jarní úklid v myšlenkách a zcela odkryl neuvěřitelnou radost z aktivního předávání mého nadšení pro jógu ostatním. V dubnu 2012 jsem se rozhodla dál rozvíjet své učitelské vzdělání a byla jsem přijata do tříletého učitelského kurzu Iyengar jógy v Praze, který jsem v listopadu 2014 úspěšně zakončila. Pravidelně doplňuji vlastní praxi různými studijními cestami a workshopy vedenými pokročilými zahraničními i tuzemskými lektory.

Jsem členkou České asociace Iyengar jógy, která dohlíží na profesionální úroveň lektorů Iyengar jógy a informuje o workshopech Iyengar jógy v České republice.

Další informace

Studio:Tř. Karla IV. 1222, Hradec Králové, 5. patro
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Pokud máš o víkend zájem, pošli mi prosím email na info@jogaveronika.cz Bližší informace poskytnu na telefonu +420 775 136 049. Rezervace je platná v momentě obdržení platby. Víkendu se zúčastní max 12 cvičících, min 6. Změny vyhrazeny. Těším se, že si to krásně užijeme! :-) Storno 31+ dní předem = vrácení celé částky Storno 30- dní předem = vrácení pouze 50%
Poznámka k akci:Je dobré mít alespoň 3 měsíční zkušenost s jógovými pozicemi, cílem nebude pozornost na fyzický detail, ale na celek.
1 250 
Zpět na vyhledávání

SOBOTA 6. 10. 2018
10:00 – 12:00 Úvod o Pataňdažalim, představení jóga suter, praxe stojných pozic

12:00 – 14:00 Oběd (možno společně v indické restauraci Everest)

14:00 – 15:30 Praxe sedících pozic, cvičení povědomí o dechu

15:30 – 16:00 Vysvětlení dharana, dhyana, samádhi), Džapa, podělení se o poznatky

NEDĚLE 7. 10. 2018
10:00 – 12:00  Zopakování co jsme se v sobotu dozvěděli, praxe rotací

12:00 – 14:00 Oběd velmi lehký

14:00 – 15:30 Obrácené pozice, dech

15:30 – 16:00 Zopakování, Džapa, podělení se o poznatkyPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám