Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Večerní kurz Hatha jógy pro začátečníky i pokročilé

04.02.2016Čt 18:00 - 19:00

Hatha joga je klasická forma jógy stavějící na vědomém propojení dechu s pohybem. Kultivuje vnitřní i vnější sílu, posiluje vitalitu a podporuje přirozenou inteligenci těla. Hatha jóga je zaměřená na postupný a pečlivý nácvik jednotlivých pozic (ásan) a posléze i jejich sestav. Lekce obsahuje základy dýchacích i koncentračních cvičení. Dochází tak k postupnému odstraňování fyzických i psychických dysbalancí. Tato forma jógy nejen prospívá kondici, oběhovému a lymfatickému systému, ale také odstraňuje svalové dysbalance, bolesti zad apod.

 

Jóga je vyučována v souladu s tradicí

Jóga je pro toho, kdo je jí otevřen. Jóga se nepraktikuje pouze jako cvičení, záměrem je, aby cvičení vedla nejen k rozvoji těla, ale i mysli. V józe je důležité vyvolat program vzpřímení, který je člověku vrozený, proto je důležité při cvičení správně řadit za sebou polohy, které postupně upevňují a stabilizují vzpřímené držení. Napřímená páteř je nezbytným předpokladem pro cvičení pránajámy, koncentrace a meditace. Každá poloha je tedy v konečném pojetí meditační polohou, její zaujmutí neznamená konečnou fázi, ale začátek studia (svadhjája). Tím se získává jemná vnitřní zkušenost (vnímání prány), jež se v psychologii nazývá “flow” (plynutí) a kterou můžeme zakoušet jen ve svém těle. Musíme cvičit v harmonii s tělem, abychom nalezli sebe sama.

Individuální přístup

Tento přístup znamená rozpoznat potřeby studenta a citlivě jej vést k vlastnímu poznání fungování těla a mysli. Harmonizací jejich funkcí dochází k přirozené obnově zdraví nejen tělesného, ale i duchovního. Dbáme na to, aby počet studentů v hodině nebyl velký a umožnoval tak i individuální kontrolu. Teprve pravidelné cvičení jógy umožní vnímat proměnu těla a mysli i v každodenním životě.

Lekce pro každého

Lekce nejsou striktně rozděleny na začátečníky a pokročilé, jsou otevřené pro každého bez ohledu na schopnosti a zkušenosti. Snažíme se, aby začátečník stejně jako pokročilý na konci hodiny vnímal účinek cvičení.

S cvičením Hatha jógy můžete začít kdykoli, nepotřebujete žádné předchozí znalosti nebo pohybovou průpravu. Naše zkušená a certifikovaná lektorka Marie Adamová >> vám všechno trpělivě vysvětlí, bude vás na lekci opravovat, sledovat vaše cvičení a bude vám pomáhat rozvíjet vaše pohybové schopnosti.

 

ZAČÁTEČNÍCI

Tento kurz jógy je vhodný i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít, nebo s ní mají jen velmi málo zkušeností. Lektorka vás trpělivě provede všemi základními prvky cvičení, vysvětlí vše potřebné a opraví vás.

 

POKROČILEJŠÍ ÚČASTNÍCI

Pokročilejší účastníci lekcí si zase mohou prohlubovat své zkušenosti s pohybem, dýcháním a plynulým propojením pohybů.

 

Během kurzu se budeme soustředit především na

  • základy práce se svým tělem spolu s jógovými asánami
  • základní dechové techniky
  • a dotkneme se kouzla relaxace a vědomého pohybu.

Co na sebe

Na kurz jógy si vezměte pohodlné oblečení, které vám nebude bránit v pohybu. Nezapomeňte na pití, případně i na ručník. Doporučujeme vám přinést si vlastní jogamatku – pokud ji nemáte, můžeme vám ji ve studiu půjčit (stačí, když si o ni napíšete v naší přihlášce do pole Vzkaz).

Více zde: http://www.dancersclub.cz/tanecni-kurzy/joga/

Další informace

Studio:DANCERS’ CLUB (0)
Instruktoři:
  • Marie Adamová
Podmínky rezervace:Na kurzy nebo zkušební či otevřené lekce se můžete přihlásit telefonicky nebo využít online registraci na http://www.dancersclub.cz/online-prihlaska/
Poznámka k akci:Lekce v kurzu lze navštěvovat v případě volné kapacity v sále i formou open class (otevřené lekce).
Poznámka k ceně:Předplacené lekce: 130 Kč/osobu/60 min. lekci, otevřené lekce 160 Kč/osobu/60 min. lekci, sleva za dva a více kurzů až 20 %. Více na http://www.dancersclub.cz/tanecni-kurzy/joga/
130 
Ashtanga joga Praha 3 - jóga vhodná i pro začátečníky
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám