Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Uvolňování a napojení na vlastní tělo skrze jin jógu

30.03.2019So 9:30 - 12:00

Jin jóga je opačným druhem dynamické, jangové jógy, která se učí nejčastěji a je zaměřena především na svaly. Je rychlejšího tempa, je očišťující, zdravá, omlazující, jogín u ní nemusí myslet, protože na pocity není ani příliš prostoru. Jin jóga je opakem ve svém zpomalení, zato velmi příjemným. Oproti dynamickému cvičení je praktikování jin pomalé, obvykle se pozice, všechny na zemi, drží 3 až 5 minut. Důvod je ten, že tento druh jógy je zaměřen především na části středu našeho těla, to znamená kosti, pojivovou tkáň, především oblast pod koleny a nad pupkem. Delší výdrž je zde držena z toho důvodu, abychom dokázali v klidu a velmi jemně uvolňovat svaly v částech těla, na kterých chceme pracovat. Tím nevědomě pomáháme naší pojivové tkáni, aby byla vyživena a udržována v dobré formě. Je blahodárná na flexibilitu kloubů, protahuje, uvolňuje přebytečné napětí v těle, zklidňuje mysl, učí nás správnému dechu, vyrovnává v nás energie, které jsou součástí jin a jang strany našeho bytí, posiluje imunitu, podporuje energii v těle a je osvěžující a zdravá především pro oblast kyčlí, bederní páteře, kolen, ramenních kloubů a napomáhá celkově vyšší flexibilitě páteře. Vzhledem k dlouhým výdržím je výborným předstupněm pro meditace, které jsou pro naše tělo a mysl, i v podobě samotného 3-5minutového yinového cviku, důležité.

Na workshopu budeme pomalu a v klidu objevovat několik jinových pozic starých i nových a lehce jimi proplouvat. Zas trošku jinak, pro ty, co chodí pravdielně, nově, pro ty, co přijdou poprvé. Můžeme se těšit na jemnou praxi, kde budeme kromě pozic samotných slyšet svůj dech a vnímat, jak na nás delší výdrže působí. Zaměříme se na napojení na vlastní tělo a cestu do postupného objevování toho, jak ho vlastně cítíme – jak se vlastně cítíme.Workshop bude provázen lehkým povídáním o jin józe samotné, vnímáním vlivu praxe na náš dech, klid a celkové zdraví. Osvěžením se stane lehká jangová praxe v závěru a možnost spočinutí v krásných pozicích v tichu, které léčí. Kromě jógového plynutí ochutnáme kapku meditace a na závěr pozici blaženosti.

Workshop je určen pro všechny, kdo mají chuť přijít a poznat jin jógu, či se protáhnout a uvolnit v pozicích s jistou jinovou zkušeností. Všichni jsou vítáni. Jin jogu mohu doporučit všem budoucím i stávajícím jogínům bez omezení, s ohledem na vědomí vlastního těla. Jin yogu lze praktikovat i během těhotenství, avšak je třeba si uvědomit, že průběh je u každého jiný, je tedy třeba opět naslouchat svému tělu. Během prvních třech měsíců se však praktikování příliš nedoporučuje. Během cvičení lze používat různých pomůcek, polštářů, boosterů, deky, ručníku, cihličky pro správné a příjemné držení těla v jednotlivé pozici.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Eva Horynová
700 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám