Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Úvod do Kundalini jógy a meditace; Dar života – dech

11.06. - 01.01.1970

první blok 10:00 – 13:00
Úvod do Kundalini jógy a meditace

Jste-li úplnými začátečníky v Kundalini józe nebo chcete-li si v ní vybudovat dobré základy, je tento kurz právě pro vás. Kromě praktických informací si samozřejmě vyzkoušíte také různé kriyi (sestavy cvičení), pranayamy (dechová cvičení) a meditace.

Zaměříme se na následující témata:
– Jak správně vstávat
– Jak správně usínat
– Čakry
– Vědomé dýchání
– Tajemství mantry
– Návyky a závislosti a správná výživa

duhý blok 14:00 – 17:00
Dar života – dech

Jako děti nás učí chodit a mluvit, hrát na klavír a jezdit na kole, ale kolik z nás učili dýchat? Učili to snad vaši rodiče vás? (Mě tedy ne.) Naštěstí jsme se narodili se schopností dýchat samovolně alespoň natolik, abychom přežili. Bohužel dokud se nenaučíme dýchat vědomě, žijeme jenom napůl. Jsme jako řidič Formule 1, který pořád jezdí jenom na jedničku.

V tomto kurzu se naučíme cenit si každého nádechu, protože vlastně nikdy nemáme a nebudeme mít stoprocentní jistotu, že příští nádech dostaneme.

Naučíme se dýchat vědomě. Říká se, že když zpomalíme dýchání, nejenom že budeme žít déle, ale také se naučíme kontrolovat mysl a emoce, získáme schopnost lépe se soustředit a naučíme se uvolnit. Kromě toho se zbavíme negativního stresu. Na tom všem budeme pracovat za pomoci cvičení Kundalini jógy, meditací a dechových cvičení.

Některá základní témata, kterými se v tomto kurzu budeme zabývat:
– Pranayamy
– Zvětšení kapacity plic, zlepšení krevního oběhu a imunity
– Dýchání vs. naše podstata
– Dýchání vs. intuice
– Dýchání vs. mysl
– Dýchání vs. emoce
– Dýchání vs. vztahy (dechem můžeme ovládat lidi kolem)
– Techniky na zklidnění, na energii, soustředění se, sebehojení a zlepšení intuice
– Techniky na vyčištění podvědomí od toho, co blokuje náš úspěch v životě

Yogi Bhajan

Mistr Kundaliní jógy, přijel do Spojených států v roce 1969 s jasným cílem: “Přišel jsem připravit učitele a ne sbírat žáky.” Přes 30 let cestoval po celém světě a vyučoval Kundaliní jógu, Jógu vědomí. V roce 1969 založil 3HO – organizaci Šťastný, zdravý a celistvý (Happy, Healthy, Holy) postavenou na jeho prvním principu, že “Být šťastný je naším přirozeným právem.” Prostřednictvím programu Učitel pro Věk Vodnáře Yogi Bhajan vycvičil tisíce učitelů Kundalini jógy s osvědčením od KRI. V roce 1994 vznikla Mezinárodní asociace učitelů Kundaliní jógy (IKYTA), která dale šíří tato neocenitelná učení díky společnému úsilí učitelů Kundaliní jógy na celém světě. Tento program je založený na komplexní vědě Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana.

Magda Matušková

“Na Kundaliní jógu a meditaci jsem narazila 2002 v Los Angeles. Dělám ji už 9 let a za tu dobu se stala nedílnou součástí každého mého dne. Pomohla mi hodně se změnit, a to zdaleka nejenom na postavě. Kundaliní jóga není zdaleka jenom cvičení pro dobrou kondici. Cvičení nás připraví na meditaci, která je základem znovuzískání kontroly nad naší myslí. Když si naše mysl dělá, co chce, náš život je chaos (a můj skutečně byl). Dnes díky KJ dobře spím, s chutí jím a místo dlouhých období depresí mám dlouhá období, kdy cítím obrovskou lásku k životu a vděčnost. Moje manželství se změnilo tak, že náš vztah cítím tak čerstvý, jakobychom se s manželem teprve poznali, ale zároveň je v něm hloubka lásky a důvěra mnohaletého vztahu. Už dlouho nelpím na zaměstnání a kariéře, které mě nebaví a které mě vysává, naopak našla jsem odvahu začít dělat to, co mě baví. Ale co je nejdůležitější – vím, kdo jsem a mám z toho radost. A taky jsem překonala strach zpívat před lidmi…”

Guru Sansar Kaur (Magda Matušková) je v současné době členkou Akademie Věku Vodnáře, která připravuje trenéry pro instruktory KJ. Je součástí trenérského týmu pro Výcvik učitelů v Los Angeles a v Praze. Prošla celou řadou přípravných kurzů jako Životní cykly a životní styly, Mysl a meditace, Autentické vztahy, Vědomá komunikace a Stres a vitalita. Studovala s řadou renomovaných učitelů, přímých studentů Yogi Bhajana. Specializuje se mj. na výuku jazyků v kombinaci s jógou a KJ a meditaci pro učitele, KJ pro vědomé mezilidské vztahy, intuici, mysl atd. V současné době učí v Los Angeles, Mexiku a České republice.

Další informace

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám