Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ucelený kurz jógyKurzy jógy

01.01.1970

Počátkem září začíná další běh uceleného kurzu jógy, jehož cílem je naučit se cvičit samostatně, vytvořit si vlastní jógovou praxi a pochopit hlubší souvislosti. Kurzy jsou určené pro všechny, které jóga oslovila a rádi by si vytvořili vlastní, nejlépe každodenní, jógovou praxi – byť třeba v omezeném rozsahu. V rámci uceleného kurzu se postupně seznamujeme s jógovými pozicemi dle tradice Prana Vashya. Série pozic je uzpůsobena tak, aby její odcvičení trvalo kolem 60 minut a cvičení bylo dostupné i odhodlaným začátečníkům.

Přestože je kurz zaměřen prakticky, letmo se dotkneme i jógové filosofie, abychom pochopili hlubší souvislosti.

V rámci kurzu si prakticky osvojíme vše potřebné k tomu, abychom byli schopní samostatně cvičit doma a případně navštěvovat lekce “Mysore”. Tomuto cíli je podřízen způsob výuky a velikost skupiny (10 účastníků).

Na lekcích “Mysore” pak cvičí každý samostatně, s plnou pozorností a v rytmu vlastního dechu. Ze cvičení se tak postupně rodí jóga. Kromě cvičení jógových ásan se na těchto lekcích věnujeme i jemnějším technikám, které prohlubují uvolnění, rozvíjejí vnímání a mohou být cestou k důkladnějšímu sebepoznávání.

Kurz osloví spíše pohybově založené jedince, cvičení je vcelku intenzivní, nejedná se o terapeutickou jógu. Přestože není nutné mít předchozí zkušenosti s jógou, doporučuji předem navštívit nějakou z “vedených” lekcí. Tam si lze udělat hrubou představu o náročnosti cvičení.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám