Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Tantrajóga, jógové očistné techniky a ajurvéda

20.05.2018Ne 10:00 - 17:00

Jarně laděný seminář s Dagmar Volfovou, na kterém se zaměříte na propojení ajurvédy a jógy v její prastaré tantrické tradici.

Jarně laděný seminář, na kterém se zaměříme na propojení prastaré tradiční indické medicíny – ajurvédy, a její sestry – jógy, v prastaré tantrické tradici. Dopoledne si vysvětlíme základní principy ajurvédy, čím jsou nám praktické v běžném životě a propojíme i s praxí jemné jógy s energií čaker. V odpoledním pokračování pak navážeme očistnými technikami z jógy a ajurvédy, opět s prodlouženou lekcí jemné hatha jógy, tentokrát zaměřené na téma čištění na různých úrovních.

Jóga a ajurvéda se vyvíjely vedle sebe po tisíce let v Indii a úzce spolu souvisí. Obě tradice jsou komplexní, jdou do hloubky a považují za přirozený a zdravý stav systému rovnováhu. Z té se však často z nejrůznějších důvodů vychylujeme – ať už životním stylem, stravou nebo způsobem myšlení. Na rozdíl od západního pohledu na výživu s globálními tabulkovými doporučeními, ajurvéda pracuje s různými typologiemi a tím, že ne vše je vhodné pro všechny (např. raw strava). Faktem také je, že to, co jíme, ovlivňuje naši mysl a emoce. Někdy stačí drobná úprava jídelníčku a trocha vědomé praxe jógy a doplňkových technik z jógy a ajurvédy a tělu tak můžeme pomoci zpět k přirozené rovnováze, zdraví a lehkosti bytí.

Jógová praxe, které se budeme věnovat ve dvou blocích dopoledne i odpoledne je jemná, vedená v pomalejším tempu a vychází z tantrické praxe práce s energií a čakrami. Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro jógíny tělem i duší.

Program:
10.00 – 13.00 Základy ajurvédy a výživy pro různé typologie lidí dle ajrvédské praxe a také prodloužená lekce hatha jógy s energií čaker – tak jako sama ajurvéda zameřená na náš vnitřní svět arovnováhu.
14.00-17.00 Očistné techniky pro náš systém z jógy a ajurvédy. Projdeme od jednoduchých ranních technik přes tradiční čištění jala netti, vamana dhauti až po známou techniku čištění shanka prakshalana. Vysvětlíme si techniky tak, abyste je doma snadno zvládli sami. Opět navážeme praxí jemné jógy tentokrát na očistné téma na různých úrovních a podporu imunity.

Další informace

Studio:Yoga Karlín (0)
Instruktoři:
  • Dagmar Volfová


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám