Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Tantrajóga – jóga s energií čaker

16.10.2016Ne 10:00 - 13:00
Workshop tradiční hatha jógy, která vychází z prastarého tantrického učení o práci s energií a čakrami.
Zajímá vás, co jsou to čakry, jak fungují a jaké je jejich praktické využití v józe i běžném životě?

Proč je dobré o nich vědět, jak je používat a rozvíjet v jógové praxi i mimo ni?

K čemu je dobré pracovat s naší vnitřní energií?

Právě tantrické pojetí jógy se tímto zabývá. A protože gram praxe je důležitější než tuna teorie, po úvodním zasvěcení do tantrického know-how si to vše vyzkoušíme na sobě v jógové praxi.

Seminář je vhodný pro ty, které zajímá více než jen fyzické tělo a jsou zvědaví i na ty jemně hmotné aspekty (těla) uvnitř i vně. Právě vědomá praxe jógy a tance může pomoci pochopit více souvislostí i o sobě samém.

Tantra je tradičně o technickém přístupu k józe – pochopení vnitřních souvislostí a práci s energií. Ha-tha jóga je v překladu jógou Měsíce a Slunce, které zastupují prastaré základní principy jin a jang a rovnováhu mezi nimi, ke které nás harmonická praxe jógy vede.

Praktickou jógovou částí semináře je prodloužená lekce jemné tradiční tantrické hatha jógy, která bude probíhat v pomalejším meditativním tempu se zaměřením na delší držení ásan (pozic) a práci s našimi energetickými centry (čakrami). Vědomé vnímání fyzického těla a energií v něm umožňuje například zvýšení vitality, kreativity, sebe-vědomí, intuice a stability mysli. Jóga se tak stává skvělým pomocníkem při naší osobní cestě, pomáhá se zpracování emocí, zlepšuje schopnost koncentrace a připomíná nám přirozené umění relaxace.

Praxe je doplňována souběžným vysvětlením zdravotních, energetických i spirituálních účinků asán či doplňkových cvičení a na závěr vyzkoušíme i oblíbenou technikou Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli.

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Dagmar Volfová
Podmínky rezervace:PLATBA A REZERVACE: Potvrďte svou účast zaplacením zálohy 50% z ceny na účet 86-6791380237/0100. Do poznámky uveďte CELÉ JMÉNO_TANTRAJOGA + rezervujte si místo v našem rezervačním systému. Zbytek ceny se doplácí v den akce ve studiu.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám