Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Tanec Šivy, Yin jóga a Jóganidra

08.10. - 01.01.1970

Jste srdečni zváni na seminář Shiva Nata (Tanec Šivy). Jedná se o starodávný jógový systém pro vědomou kontrolu a osvobození. Toto cvičení, jež moderním a logickým způsobem uspořádala Andrey Lappa, zapojuje synchronizovaný pohyb paží a nohou. Postupně jak se pohyby stávájí ucelenější, snažíme se rozvinout zvýšenou vědomou kontrolu a koordinaci našeho těla. Současně se tak hroutí staré vzorce myšlení, které již nevyužíváme, a vytváříme nové vzorce, jež nám přináší fyzický, mentální a energetický užitek.

Z tohoto místa intenzivní koncentrace se pustíme na cestu dál pomocí ásan (fyzických pozic) a pranajámy (dýchacích technik). Yin jóga je nádherné cvičení, které používá dech, vlastní váhu těla a gravitační sílu, které nám pomáhají se dostat hlouběji do sebe, zatímco čelíme omezením, jež jsme si sami nastavili. Z pohledu ásan jsou to pak příjemné dlouhé zádrže, které se dostanou až k pojivým tkáním. V případě mysli se jedná o nalezení klidu v rámci určité pozice, ve které zůstáváme, zatímco se stále vědomě oddáváme. Z pohledu energie pracujeme s meridiány, které ovlivňují činnost různých vnitřních orgánů a systémů.

Následně se pustíme do cvičení, jež se nazývá Jóga nidra (jógový spánek). Při této praxi se naše fyzické tělo dostává do stavu hluboké relaxace, zatímco mysl zůstává bdělá a vědomá, a tím vytváříme jedinečný umocňující stav vědomí, které můžeme blahodárným způsobem.

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Běla
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám