Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

STOJE A STOJKY S PETROU PLUTNAROVOU A TOMÁŠEM HELBIGEM

18.11. - 18.05.2018Ne 12:00 - Pá 16:00

Obrácené pozice jsou jedny z nejcennějších v józe.
Za běžného stavu je naše tělo v průběhu celého života vystaveno účinkům gravitační síly. Obrácené polohy (tedy polohy, kde je spodní polovina těla výše než hlava) ulehčují srdci, které za normálních okolností musí čerpat krev zespodu nahoru proti směru gravitační síly, což ho velice namáhá. Důsledkem inverzních poloh je potom na fyzické úrovni lepší vyživování buněk, prevence či snižování tukových ložisek v cévách, křečových žil a onemocnění srdce.

Tím, že gravitační síla působí v opačném směru, než jsme zvyklí, dojde k rychlejšímu odkrvení nohou a celkovému rozproudění krevního oběhu, prokrvení mozku. Zlepšuje se tak soustředění, cítíme se osvěženi.

Obrácené pozice nám také poskytují možnost podívat se nejen na hmotný svět, ale i na situace v našem životě a sami na sebe z jiného úhlu pohledu, při pravidelném praktikování tak mohou pomoci přinést zajímavé vhledy a zjištění v rámci naší jógové praxe.

Ukážeme si přípravné cviky, jak připravit klouby na tyto pozice, jak pozice bezpečně a stabilně vystavět od podlahy, jak je praktikovat v několika jednodušších variantách, než je zcela zvládneme. Zaměříme se na to, jak nastavit pozici kloubů, aby pro nás byly polohy co nejpohodlnější a abychom předešli zranění.

Dostaneme se i k pokročilejším technikám vedoucím k tomu, abychom se postavili na ruce v prostoru či byli schopni se do stoje na rukou dostat tahem nohou místo švihu. Nabídneme vám to nejlepší propojení přístupů z tradic vinyasa jógy, ashtanga jógy a hatha jógy a hlavně vycházející z vlastní praxe.

Doporučuje se nejíst 2-3 hodiny před workshopem

Kontraindikace: Vysoký nitrooční tlak, těhotenství, období po operačních zákrocích na hlavě, záněty v obličeji, problémy páteří, aktuální bakteriální či virová infekce, těhotenství, šestinedělí, panická ataka, schizofrenie, mentální
poruchy, extrémní hypo/hypertenze, hraniční poruchy, epilepsie.

Lektoři:

 Petra Plutnarová

Petra se věnuje jógové terapii, vinyjása józe, jin józe, meditaci a vede specializované workshopy v oblasti pánevního dna, zdravé páteře, obrácených pozic, meditace a další. Za jógou jezdí po světě, studovala v ášramech v Indii, na Bali i na Srí Lance. Je i terapeutkou reiki, učarovaly jí fascie. Je vášnivou tanečnicí a cestovatelkou. Vede jógové adepty k hledání vlastní pravdy, disciplíně v kombinaci se zdravým zpochybňováním dogmat.

Více o ní se dočtete na www.yoguimuse.com.

Tomáš Helbig

Tomáš je zkušený lektor oddaný systému ashtanga jógy, za jógou by šel světa
kraj. Jeho přístup je plný disciplíny, zdravého pochybování a smyslu pro humor.

Kdy : 18.11.2018, 12:00-16:00

Další informace

Studio:Karma Yoga (5)
Instruktoři:
790 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám