Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Srdce vládne – Kundaliní jóga

26.08. - 01.01.1970So 10:55

Většina z nás žije život pod vládou hlavy, která nám velí „dělat“. Naše dny jsou řízené tím, co je třeba. To děláme. Žijeme život automaticky, ať už si to uvědomujeme nebo ne. A připadá nám možná, že nám všechno v životě dá příšernou práci. Když si uvědomíme, že nám něco chybí, že nejsme úplní, v tom okamžiku začneme hledat cestu ke svému srdci. Doménou srdce je „být ” a to naše hlava netuší. Když jsme, vnímáme sebe i vše kolem. Když “jsme“, Vesmír pracuje za nás.

Prakticky si vyzkoušíme řadu technik kundaliní jógy a meditace podle Yogi Bhajana, které pomáhají nastolit rovnováhu hlavy a srdce, posílit srdeční čakru a tím i schopnost soucitu a lásky, především k sobě sama. Jejich cvičení je cesta, způsob, jak se zastavit a začít vnímat život kolem sebe, jak žít vědomě. Pranajámy (dýchací techniky), kriji (cvičební sestavy) a meditace, kterými projdeme pomáhají zpomalit víření myšlenek a umožní nám uvolnit se.

Kundaliní jóga je také známá jako „jóga vědomí“. Yogi Bhajan vytvořil unikátní, přímý, rychlý soubor cvičení v rytmu, jehož cílem je probudit plný potenciál lidského vědomí. Rozvíjí schopnost hluboce naslouchat, pěstovat vnitřní ticho, dosáhnout prosperity a výtečnosti ve všem, co děláme. Podporuje radost, aktivitu, tvořivost, fyzické i psychické zdraví organismu.

Guru Sansar Kaur

Praktikuje Kundaliní jógu podle Yogi Bhajana a je žákyní Guru Meher Singh, Gurucharan Singh, Krishna Kaur, Gurutej Kaur a Shakti Parwha Kaur. Dnes učí v Los Angeles a České republice a je členkou Mezinárodní asociace instruktorů Kundaliní jógy. Také připravuje trenéry a je součástí trenérského týmu pro Výcvik učitelů v Los Angeles a v Praze.

„Když jsem začala cvičit Kundaliní jógu, byla jsem blízko dnu a můj život nebyl vůbec takový, jaký jsem si přála. Kundaliní jóga mi dala nesčetné množství technik, které mi zlepšily intuici, vztahy k lidem a které pomáhají vítězit nad stresem. Dnes vychutnávám každý doušek dne. Těší mne, když se mohu dělit o tyto praktiky, které přinášejí lidem štěstí, úspěch a uspokojení ve všem, do čeho se pustí. Sat Nam.“

Dílna je intenzivní (neděle 10 – 18 hod.) a je otevřená všem bez ohledu na věk. Není třeba mít předchozí zkušenosti s jógou ani být fyzicky zdatný. Dejte vědět předem, budete-li potřebovat k sezení židli, máte–li zdravotní problémy, nebo jste-li těhotné. Možnost přespání v místě konání pro mimopražské účastníky

S sebou pohodlné oblečení, pokrývku hlavy, zápisník, tužku a chcete-li i přikrývku

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Zita Pavlištová
  • Praha 1
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám