Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Somatická dílna: dech, hlas a tekutiny v těle

07.03.2020So 10:00 - 13:30

Na somatické dílně zakusíme práci s tělem skrze pozornost, dech, hlas a jemný, pomalý pohyb. Záměrem dílny je probudit (zvědomit) a uvolnit tři klíčová místa v těle: bránici, bedro-kyčelní svaly (psoas) a pánev.
Hledáním spojení s těmi částmi těla, se kterými běžně ve spojení nejsme, podporujeme nejen svou vnímavost, ale především užitečnější a svobodnější pohybové i dechové vzorce. Kombinace práce s pozorností, pohybem, dechem a hlasem působí blahodárně na nervový systém a vede k hlubším formám uvolnění, které občerství celý organismus.

Skze jednoduchá cvičení se postupně zaměříme na bránici, bedro-kyčelní svaly a pánev. Kromě pozornosti nás bude navádět dech, hlas a zapojíme také ideokinesii, tedy přístup, který pracuje s představami a obrazy, které podporují procítění určité části těla.

Ponoříme se do práce s bedro-kyčelními svaly, jedinými svaly, které spojují páteř, pánev a dolní končetiny a zároveň se jedná nejhlouběji položené svaly v těle, které jsou v přímém kontaktu s páteří a vnitřními orgány. Svou povahou jsou bedro-kyčelní svaly chápány spíše jako tekuté a tak se skrze kontakt s nimi spojíme s tekutou kvalitou našeho těla.

Další informace

Studio:Akasha (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
700 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám