Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Sobotní MYSORE

10.11.2018So 9:00 - 11:00

MYSORE STYL

Mysore styl vedení lekcí lze považovat za jednu z klíčových charakteristik, která odlišuje způsob předávání učení Aštánga jógy od ostatních jógových stylů a systémů. Jedná se o tradiční přístup, kdy učitel nepředstupuje před studenty, nepředcvičuje a ani lekce hromadně nevede hlasitým naváděním do jednotlivých jógových pozic. Naopak se tiše, plynule pohybuje mezi studenty, pozoruje jejich praxi a individuálně poskytuje radu, návod či pomoc.

Jde tedy o jakýsi mezistupeň mezi veřejnou vedenou lekcí jógy a soukromou hodinou. Učitel má dostatek času a prostoru na individuální vedení a prohlubování praxe studentů, ale zároveň na lekci nechybí energie a pozitivní náboj, který dokáže vytvořit skupina stejně smýšlejících jógových bláznů a nadšenců. Nemalou výhodou lekcí vedených ve stylu Mysore je i finanční rozměr, kdy student může zažívat individuální přístup učitele za výrazně nižší cenu než na soukromé lekci.

PRO KOHO JSOU LEKCE URČENÉ

Lekce vedené ve stylu Mysore jsou svou povahou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé praktikanty, kteří cítí potřebu prohloubit svou praxi.

JAK LEKCE PROBÍHÁ

Praxe jógových ásan probíhá v podobě plynule navazujících pozic spojených s dechem. Pokud se na lekci dostaví začátečník bude se mu učitel věnovat dle jeho aktuálních potřeb a možností a v souladu s jeho aktuálním zdravotním stavem.

Pokročilí studenti provádí svou vlastní jógovou praxi odpovídající úrovni jejich pokročilosti a využívají přítomnosti učitele, který jim pomáhá s jejich rozvojem. Začátečník, ale i pokročilí studenti cvičí ve vlastním tempu a nejsou nuceni přizpůsobovat se průměru skupiny, ale naopak jsou vedeni k prožitku vlastní jógové praxe, tady a teď. Všichni dohromady pak zažívají mimořádný pocit souznění a příjemnou atmosféru, která je nedílnou součástí lekcí vedených ve stylu Mysore.

CO SI VZÍT S SEBOU NA LEKCI

Za minimum věcí, které na lekci potřebujete, lze považovat příjemné, pohodlné oblečení a jógovou podložku.

V průběhu aštángové praxe se vytváří velké množství tepla, které je prospěšné a slouží mimo jiné k detoxikaci organismu. Při praxi dochází k pocení, které podporujeme a snažíme se podpořit jeho vylučování minimálním množstvím oblečení, které na sobě při praxi máme. U mužů to jsou standardně sportovní kraťasy; u žen většinou krátké kraťasy a tílko. Stejně tak doporučujeme využívat při praxi jógový koberec a malý ručník, který slouží k otření potu či bezpečnému a hygienickému poskytování dopomocí učitelem.

V rámci praxe u nás můžete využít možnosti zapůjčit si jógovou podložku, použít ručník a doplnit tekutiny pitnou vodou zdarma.

Další informace

Studio:Spirit Space Jóga Studio (0)
Instruktoři:
  • Petr Cieluch, Pavel Porada, Denisa Baumgartner
Podmínky rezervace:Prosím rezervujte pres nas system https://spirit-space-s-r-o.reservio.com

9-11 HodinPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám