Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Shrivatsa jóga

30.07. - 01.01.1970

Zveme vás na víkend plný jógy, kterým vás v Akashe již po druhé provede Matěj Jurenka. Těšit se můžete na Shrivatsa jógu, kterou Matěj vyvinul na základě své mnohaleté jógové praxe a jejímž učením dnes inspiruje lidi po celém světě. Během dvou dnů se hluboko ponoříme do ásan, pranajámy a meditace a vyzkoušíme si relaxační techniky, některé z nich pak za doprovodu živých nástrojů. Zváni jsou srdečně studenti všech úrovní.

Shrivatsa Jóga je spojením jógové praxe a dalších duchovních cvičení, jakými jsou Tai-či a Čchi-kung. Symbol Shrivatsa jógy – nekonečný uzel – je symbolem nekonečné praxe bez hranic. Tím, že symbol Shrivatsa jógy je rovněž používán jako posvátný symbol ve spojení s duchovním světem, vytváří most mezi jógou a šamanským léčením. Při meditaci pak pomáhá vizualizace symbolu Shrivatsa otevřít srdeční čakru a umožňuje tak kosmické práně do nás vstoupit, léčit nás, chránit a vést.

O učiteli:

Matěj Jurenka je západoslovanského původu, narodil se v Bratislavě. S jógou se poprvé seznámil ve svých dvaceti letech, a to díky knize “Light on Yoga” od B.K.S. Iyengara. Tato kniha inspirovala Matěje natolik, že se ihned pustil do pravidelné praxe ásan a zcela tomu oddán, začlenil do své denní Sádhany jogínské a tantrické techniky. Za nějaký čas si Matěj vytvořil svůj vlastní jógový styl – Shrivatsa jógu – kombinaci tradiční Vinyasa jógy a pradávných léčebných praktik.

Matěj získal učitelský certifikát na škole Yoga India v Mysore. Vedle Iyengar ho ovlivnila zejména Bihárská škola jógy. Matěj hluboce věří v Matku Zemi a její léčivou sílu. Věří rovněž v sociální spravedlnost, nenásilí a ekologické a environmentální řešení. Napojuje se na léčivé síly přírody po celém světě a je mnohaletým vegetariánem. Je velice inspirován hinduistickou mytologií a jeho základní hybnou sílu pro jakýkoliv duchovní růst tvoří oddanost (bhakti). Kromě jógy se intenzivně věnuje studiu tradičních šamanských tradic a šamanskému léčení. Více o Matějovi najdete na http://www.shrivatsayoga.com.

  Program:

  Sobota 30. 7.

 • 10:00 – 12:00
  Krije, mudry, pranajáma & bandhy a pradávné léčebné praktiky

  Praxe zaměřená na probuzení vnitřního ohně a energie kundalíni. Na konci zkušenost šamanské léčby. Během hluboké meditace podává Matěj za živého hudebního doprovodu instrukce k cestě za hranice těla.

 • 2:00 – 4:00
  Surya & Chandra Namaskara – Shrivatsa jóga pozdravy slunci a měsíci

  Pozdravy slunci a měsíci propojíme s mantrami, které nám pomohou aktivovat jemné vibrace každého elementu. Tyto sekvence sestavil Matěj speciálně k otevření srdeční čakry a revitalizaci těla.

 • Neděle 31. 7.

 • 10:00 – 12:00 Očista energetického těla

  Sestava zaměřená na pročiětění energetických kanálů (nádí) a posílení nervového a svalového systému s cílem harmonizace. Techniky zahrnují ásany, pranajámy, mudry a krije. Ásany budou vyučovány ve vinyasa stylu.

 • 2:00 – 4:00
  Záklony

  Vinyasa série záklonů kombinovaných s dechovými technikami na zvýšení flexibility. Podrobné instrukce a demonstrace.

Další informace

  Kontaktní informace:

 • Běla
 • Praha 7
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám