Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Shiva Shankar – Jóga z Himalájí

26.08. - 01.01.1970Čt 9:39

Po roce se do studia Akasha vrací Shiva Shankar, Indický brahmín předávající autentické učení jógy z podhůří Himalájí. Shiva již v Praze několikrát pobýval, jeho lekce jsou vždy inspirativní, plné hlubokých učení, ale také nezaměnitelného Shivova humoru. Jedná se o jedinečnou příležitost, zacvičit si Hatha jógu pod vedením indického učitele. Ve studiu Akasha povede Shiva víkendový workshop a také otevřené lekce, jejichž přehled najdete zde.

 • O učiteli:
 • Shiva Shankar se narodil do brahmínské rodiny v indické Orrise. Umění jógy se učil od Indických Sadhuů v Himalájích. Již od dětství po dlouhé hodiny recitoval mantry, meditoval a studoval klasické jógové texty, a v patnácti letech začal studovat védy na univerzitě, kterou založil Maharishi Mahesh Yogi. Začal žít asketickým životem v ašrámu, kde se kromě praxe vedl půdži a další védské rituály. Po skončení univerzity pobýval delší dobu také v institutu Iyengar jógy v Půně, v Bihar School of Yoga, Yogananda Satsang Society. Nejhlubší učení mu ale přinesl pobyt s jogíny v himalájských jeskyních, od kterých získal tradiční zasvěcení a také studium se svámím Veda Bharati, který ho zasvětil do Himalájské tradice. Tradiční himalájská učení se stala kolébkou mnoha meditačních technik, které se odtud rozšířily do celého světa.

   program workshopu:

  • 9:00 – 12:00 Chanting, meditace, pranajáma, ásána s důrazem na obrácené pozice a záklony
  • 12:00 – 13:00 oběd
  • 13:00 – 15:00 Přednáška a diskuze na téma jógy: jóga jako způsob života, práce s dechem a vědomím, Patanjaliho Jógaůtry, Shiva Samhita atd.
  • 15:30 – 18:30 Ajurvéda jako cesta ke štěstí – jak ji aplikovat v každodenním životě, otázky a odpovědi, Yoga Nidra (hluboká relaxace), Pozdravy slunci s mantrami

  Další informace

   Kontaktní informace:

  • Běla
  • Praha 7
  Zpět na vyhledávání
  

  Partneři
  Yogapoint

  Chcete se stát partnerem?

  Napište nám