Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

SEMINÁŘ JÓGA V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU

20.06.2015So 9:30 - 12:30

Nejprve si řekneme, co obecně platí pro fyzické aktivity v těhotenství, co je vhodné, co už méně. Názorně si ukážeme optimální držení těla v těhotenství (i mimo těhot.), špatné návyky při držení těla, a s tím spojené časté problémy. Vysvětlíme si, které pozice (cviky) nedělat, jak je to s břišními svaly a svaly pánevního dna v těhotenství i po porodu (spontánním i operativním), se kterými pracovat, které šetřit atd. (9.30 – 10.00)
Poté proběhne prodloužená 75minutová lekce jógy pro těhotné, během níž si vyzkoušíme také základní úlevové pozice a způsob dýchání nejen v józe, ale také při první době porodní. (10.00 – 11.15)
Po přestávce podrobněji rozebereme specifika jednotlivých trimestrů a s tím spojené typické těhotenské potíže, řekneme si, jak jim předcházet a jak si od potíží případně pomoci. Ukážeme si více variant pozdravu Slunci – pro začátečnice i pokročilejší jogínky. (11.25 – 11.45)
Další část semináře bude na téma “cvičení po porodu”, takže si zkusíme některé z vhodných cviků a dozvíte se, kdy, jak a co začít po porodu cvičit, na co si dát pozor, co se děje s tělem po porodu atd. (11.45 – 12.00)
Speciální část bude věnována maminkám, které nosí miminko v šátku, vaku či nosítku, nebo zkrátka přirozeně miminko často nosí. Ukážeme si několik užitečných cviků, které kompenzují typické držení těla ženy při nošení. (12.00 – 12.15)
Závěr semináře bude věnován různým tématům spjatým s porodem, kojením, rodičovstvím – dozvíte se např. tipy, jak se těšit na porod, jaké jsou v současnosti možnosti pro to, aby porod proběhl co nejpříjemněji, jak sestavit porodní plán atd. (12.15 – 12.30)

Bude pro vás připraveno zdravé občerstvení – ovoce, oříšky, semínka, čaj.
Seminář povede Eva Hrdličková, která je právě krátce po druhém porodu a sama projógovala obě těhotenství doslova až do posledního týdne. Během těhotenství vypracovala svůj systém jógy pro těhotné na základě nejrůznějších školení o józe, gravidjóze, pánevním dnu, přes studium literatury o těhotenství, porodu, józe, anatomii, ale především díky vlastním zkušenostem během obou těhotenství. Přístup k (těhotenské) józe neustále vyvíjí a studium a poradenství rozšiřuje o další oblasti.
“Možná právě díky józe jsem si obě těhotenství bez komplikací užila a cítila jsem se skvěle a plná energie vést všechny své lekce a organizovat semináře a pobyty s jógou. Jsem velká nadšenkyně do všeho kolem jógy, těhotenství, porodu, mateřství a ráda se podělím o své zkušenosti a poradím s jakýmkoli dotazem či problémem. S láskou vzpomínám na krásný přirozený první porod, s respektem beru relativně čerstvý zážitek z druhého porodu, který přes mou velkou touhu nakonec přirozenou cestou neproběhl. Můžu vám předat zkušenosti s postupným návratem (nejen) těla do původní kondice po porodu spontánním i operativním, ač je v tom druhém případě rekonvalescence zdlouhavější a je třeba ještě více poslouchat své tělo a nespěchat s intenzivním cvičením. Po prvním porodu jsem se józe a cvičení začala jemně věnovat už v porodnici a po šestinedělí jsem se vrátila k vedení všech lekcí jógy, kurzů a seminářů o gravidjóze. Po porodu druhém se prozatím po šestinedělí vracím k vedení kurzů gravidjógy a přípravuji semináře a jógový pobyt.”DSC2606tehot.sem.20.6.2015

Další informace

Studio:Jóga Eva (1)
Instruktoři:
  Podmínky rezervace:emailem - efilipkova@seznam.cz
  400 
  Zpět na vyhledávání
  

  Partneři
  Yogapoint

  Chcete se stát partnerem?

  Napište nám