Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Seminář Hormonální jóga pro diabetiky

21.10. - 22.10.2017So 12:30 - Ne 15:30
Hormonální jógová terapie je doplňující přírodní a celostní metoda užívaná k nastolení rovnováhy naší hormonální soustavy. Sestava pro diabetes se zaměřuje primárně na aktivaci funce slinivky a podporuje její správnou funkci.

Rovnováhu naší hormonální soustavy docílíme stimulací funkce žláz s vnitřní sekrecí a jejich produkcí hormonů.

Technika byla vyvinuta brazilskou psycholožkou Dinah Rodriguez (věk 90 let), která využila svoji 30ti letou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie při vytváření této metody. Hormonální jógová terapie je podpořena studiemi a je vyučována a známa po celém světě.

Užívané metody zahrnují sérii asán, dechové techniky, vizualizace, joga nidra (jógový spánek), bandhy (tělesné zámky užívané v józe), mudry (polohy rukou užívané v józe) a tibetská vedení energie. Jelikož má stress negativní dopady na zdraví, je jedním z klíčových faktorů, který bychom měli odstranit. K tomuto účelu se budeme soustředit na anti-stresová cvičení. V dosahování výsledků je hormonální jógová terapie efektivnější a rychlejší než tradiční jóga.

Většina civilizačních onemocnění včetně diabetu, narušení fukce štítné žlázy a jiné jsou důsledkem hormonální nerovnováhy v těle. Hormonální jógová terapie pomáhá léčit existující a rozvíjející se onemocnění (DM 1 i DM 2). Je ale také prevencí nebo pomocí pro Vaše blízké, kteří onemocněním trpí.

Diabetes je onemocnění kdy slinivka břišní často neprodukuje dostatečné množství hormonu – inzulínu. Hormonální jóga pro diabetes se zaměřuje primárně na aktivaci funce slinivky a podporuje její správnou funkci. Jelikož se ale jedná o celostní metodu, soustředíme se i na stimulaci ostatních žláz s vnitřní sekrecí.

Během semináře se naučíte sestavu hormonální jógy pro diabetiky. Každou pozici zvlášť důkladně projdeme a propojíme s dechem a vizualizací. Na konci semináře by jste měli být schopni sestavu sami cvičit doma.

Sama sestavu pravidelně cvičím a představuje pro mne nedílnou součást léčby diabetu. K metodě a účastníkům mám tedy velmi blízko. Při pravidelném cvičení jsou mé glykémie stabilnější s menšími výkyvy.

Další informace

Studio:Dům jógy Anděl (5)
Instruktoři:
  • Aylin Akyolová
2 800 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám