Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Sebeláska, laskavost a kakao

25.05.2019So 15:00 - 18:00

Jógově-meditační workshop s léčivým kakaem z Kostariky

V dnešní době slýcháme ze všech stran, že je třeba se mít více rádi, jelikož to pak přinese i pozitivnější vztahy s ostatními, lépe se dokážeme vyrovnat s náročnými situacemi a s větší odvahou si jít za svými sny. Sebeláska je prostě důležitá k úspěšnému životu. Jak k tomu ale krok za krokem dojít a jak pomocí jógy a meditace můžeme vytvořit pozitivnější vztah sami k sobě?

Workhop bude zahrnovat meditaci, jemnou jógu a přípravu a vypití léčivého kakaa z Kostariky. Díky meditaci se hezky zpřítomníme a probudíme všímavost, zatímco kakao napomůže k uzemnění a příjemnému otevření srdeční čakry. Poté tělo uvolníme a protáhneme během jemného jógového plynutí, které pohladí tělo i duši.

Celkovým zaměřením workshopu bude sebeláska a laskavost sám/sama k sobě. Čekají vás vedené meditace na prohloubení lásky k sobě a poznání překážek, které je důležité poznat a vidět, proč tam jsou a přijmout je. Též se podáváme na téma vnitřního kritika a naučíte se s ním pracovat.

OBSAH WORKSHOPU:
• Satsang (povídání) na téma „cesta k sebelásce a laskavosti“
• Meditační cvičení zaměřené na harmonizaci čaker (obzvláště budeme pracovat s 1., 3. a 4. čakrou)
• Příprava a vypití 100% nepraženého, organického kakaa z Kostariky
• Jógová praxe na otevření srdce
• Sebe-reflexe
• Závěrečná relaxace

PROČ KAKAO:
Kakao působí léčivě na tělo i mysl. Na energetické úrovni otevírá srdeční čakru, uzemňuje a uvolňuje hormony štěstí. Zklidňuje mysl a zlepšuje soustředění. Je velmi bohaté na minerály jako hořčík, železo a zinek, a obsahuje až třikrát více antioxidantů než zelený čaj. Díky svým kvalitám kakao pomáhá při meditačních cvičení a vnitřní práci na sobě.

Lektorka: Tereza Hausmanová
Tereza se věnuje józe a mindfulness meditacím od roku 2012. Na začátku jí hlavně pomáhaly lépe zvládat stres během studií. Postupně se jóga a meditace staly nedílnou součástí jejího života. Jóga je pro Terezu cestou do svého nitra, do srdce. Učí jí sebelásce, pokoře, trpělivosti a vděčnosti za každý nový den. Všímavost vnímá jako nezbytnost pro vedení uvědomělého a naplněného života, a pro jakoukoli změnu, která je v životě potřeba.

Během svých cest po Střední Americe narazila na kakaové ceremonie. Síla kakaa ji natolik okouzlila, že se rozhodla přivézt tuto středoamerickou tradici do Čech, aby mohla sdílet příznivé účinky kakaa na tělo, duši a mysl s ostatními, a pomoct jim tak spojit se o něco více sami se sebou, zklidnit mysl a užít si přítomný okamžik.

Tereza absolvovala 200 hodinový kurz Vinyasa jógy v Kostarice certifikovaný Yoga Alliance, výcvik Oshových meditací pod vedením Vatavayany, kurz reiki 2. stupně, žila ve spirituální a permakulturní komunitě v Nikarague a v ašrámu ve Francii.

Další informace

Studio:Karma Yoga (5)
Instruktoři:
  • Tereza Hausmanová
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám