Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Samskáry – zářezy na duši

13.09.2015Ne 10:00 - 13:00

Všechny naše nevyřešené emoce a prožitky se ukládají v našem těle v podobě opakujících se mentálních vzorců. V sanskrTU se těmto negativním způsobům myšlení říká samskára. Jsou to omezující koncepty a staré představy skrze které vnímáme svět. Samskáry utvářejí náš podmíněný způsob života a způsobují leckdy utrpení a bolest. Praxe jógy nám pomáhá skrze „použití žáru“agni (oheň jako potenciál vůle) – ke „spálení“ takových samskár. Tím nám umožňuje vnímat svět z nových úhlů pohledu. Jóga nám otevírá oči.  Tak jako metabolické toxiny, se i samskáry v těle ukládají do konkrétních míst. Pro mnohé to bývá emocionální oblast pánve. Taková oblast se nám po čase stane minovým polem, kolem kterého chodíme naši pozorností obloukem a ještě více ho znecitlivujeme. Pravidelná praxe jógy spouští hluboký proces transformace, který probouzí zablokovaná místa v těle a zpětnou vazbou doslova roztaví emoce a myšlenky, které nám ubližují. Pánev, kyčle, psoas – Ve fyzické praxi jógy (ásana) je velký důraz kladen na provedení lotusu (padmásana). Tato pozice nás připravuje na vyšší stupně jógy – pránájáma a dhjána (meditace), kde je pro správné provedení nezbytné, aby byla páteř ve zpřímeném stavu po určitou dobu bez přestání (půl hodiny a déle). Toho lze nejlépe docílit právě v padmásaně.

Během workshopu se pokusíme emocionálně vyčistit oblast pánve, ukážeme si ásany na uvolnění kyčlí a správnou metodu jak provádět lotus (padmásana). Vysvětlíme si jak souvisí bolest v kolenou, v kyčlích a bedrech, odkud pochází a jak jí předcházet. Podíváme se na nesprávné návyky použití těla a naučíme se zdravější pohybové vazby. Zablokovaná oblast pánve a kyčlí nesouvisí pouze s fyzickou flexibilitou a čištěním samskár, ale je komplexně propletená s energetickou, emocionální a mentální úrovní těla.

Struktura workshopu:

– Teoretická část – Samskáry, transformace jógou, Jamy a nijamy(morální a etické zásady)

– Lehká praxe ásany vycházející z aštangy jógy

– Restorativní cviky pro uvolnění kyčlí

– Anatomický pohled – jak spolu souvisí bolest v kolenou, kyčlích, bedrech – odbourání nesprávných návyků pohybu těla

– Panča kóša – fyzické, emocionální, energetické, mentální a spirituální tělo

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:online z rozvrhu studia: http://bindu-yoga.isportsystem.cz + zasláním 50% zálohy z kurzovného na číslo účtu: 2107703573 / 2700 (do poznámky “samskary_příjmení”)
Poznámka k ceně:studenti 400,- Kč
600 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám