Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Šamanismus, absolutní svoboda, evoluce a aštanga jóga

03.06. - 05.06.2016Pá 18:00 - Ne 16:30

“Jóga povstává z lidského chápání přírody a návratu zpět k přírodě”

Danny Paradise se věnuje aštanga vinjása józe od roku 1976, jógu vyučuje po celém světě od roku 1979. Byl jedním z prvních studentů západních učitelů aštanga jógy Davida Williamse a Nancy Gilgoff. U nich se Danny učil základní a pokročilé sekvence, stejně tak studoval v jihoindickém Mysoru u Sri Patabbhi Joise v roce 1978 a 1980. Vzdělání získával i mimo aštangistickou komunitu, inspirovalo ho mnoho jógových učitelů a duchovních průvodců vycházejících z různých tradic jógy, kung fu, tai chi a karate. Danny je také znám jako učitel aštanga jógy mnoha významných osobností z umělecké, hudební, herecké, taneční a sportovní scény, mezi jeho jógové studenty se řadí i několik budhistických lámů. Do filosofie a praxe jógy včleňuje domorodé a původní duchovní tradice, jógu spatřuje v souvislostech šamanských přírodních kultur. Danny čerpá z učení Krišnamurtiho, Budhy, Marianne Williamson, Caroline Myss, z kultur starého Egypta, Havaje a amerických indiánů.

 Kromě pojetí aštanga jógy v širších souvislostech je Dannyho styl výuky charakteristický svou otevřeností, nedogmatičností, humorem a soucitem. Jeho hlavním cílem je pomoci studentům vytvořit vlastní posvátnou, bezpečnou, meditativní, léčivou a radostnou praxi. Proto se na jeho lekcích můžete setkat s různými modifikacemi pozic a sekvencí, které přesahují tradiční aštanga jógu, pouze tak se může praxe jógy rozvíjet a rozšiřovat.

 Jednotlivé lekce zahrnují diskusi, ásánové i pranajámové techniky, jsou vhodné pro všechny úrovně pokročilosti a pro všechny věkové skupiny. Vítaní jsou současní či budoucí učitelé jógy z různých tradic a škol.

 Jóga je starodávnou šamanskou praxí, která slouží k osobnímu posílení, k vytvoření vlastní autority a absolutní svobody, s uchopením přírody jako duchovního učitele a průvodce.

Přehled lekcí v rámci workshopu:

  • Pátek : 18:00 – 20:30 Jóga a šamanismus: cesta duše (vztah jógy k posvátným domorodým učením)

Páteční večer bude úvodní lekci, na které můžete okusit Dannyho přístup. Budeme objevovat meditativní, rituální a terapeutické aspekty ásán, taoistických, kung fu a tai či pozic a cviků. Budeme se zaměřovat na sekvenci stojných a závěrečných pozic aštanga jógy, uchopíme je v nové rozšířené perspektivě s mnoha variantami a modifikacemi.

  • Sobota: 14:00 – 17:30 (možná více) Jógové a šamanské perspektivy léčení (osobní autorita, odpovědnost a svoboda)

Sobotní blok se bude věnovat rozšířené sekvenci stojných pozic s variacemi, bude úvodem do první a druhé série aštanga jógy vhodný pro začátečníky i zkušené jogíny, nejenom aštangisty. Lekce bude zakončena pranajámou.

  • Neděle: 13:00 – 16:30 (možná více) Čakry: vyvážení životní síly (jógový šamanismus a stárnutí)

Věnovat se budeme znovu tématu jak nedogmaticky přistoupuvat k aštanga józe, cvičení započne rozšířenou stojnou sekvencí, která nás připraví na ásány 2. série a i dalších sérií. Lekce bude zakončena pranajámou.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Danny Paradise
Poznámka k ceně:Páteční blok 750 Kč, sobotní blok 1050 Kč, nedělní blok 1050 Kč.
2 222 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám