Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Retreat HamernicePobyty s jógou

31.05. - 04.06.2023St 16:30 - Ne 14:00

Studium jógy je obsáhlé a patří sem mnoho dalších částí, nad rámec fyzické praxe, na které nezbývá mimo běžné lekce tolik času. A tak se můžeme tímto způsobem sejít a přiblížit si i to ostatní. Jako vždy bude čas intenzivně naplněn studiem jógy, prohloubením znalostí, sebereflexí a strávením času s podobně smýšlejícími lidmi v přírodě Orlických hor.

Retreat je určen praktikantům ashtangy a zájemcům o tuto metodu. Retreat je součástí Roční Školy Ashtangy (www.shala.cz/rocniskolaashtangy), pro účastníky retreatu však není podmínkou účastnit se Roční Školy. Obsah bude tentokrát zaměřen na hlubší studium osmivětvé (ashtanga) jógy, jak z pohledu praktikantů, tak učitelů jógy a aspirantů na učitele.  

 

31. 5. – 4. 6. 2023  (středa – neděle)

Cena: 9.900 Kč

Samostatný pokoj 1 osoba  13.500 Kč

Necvičící doprovod  6.400 Kč (ubytování a strava)

Pro rezervaci místa se platí záloha 50% ceny platbou online v Akcích(www.shala.cz/akce). Zbytek částky se doplácí na místě v hotovosti.

Usedlost Hamernice, Orlické hory

Cena zahrnuje čtyři noci ubytování, vegetariánskou/veganskou stravu (možnost bezlepkové varianty) podporující jógovou praxi a 5 dní jógy.

Spí se ve 2-lůžkových pokojích (přízemní pokoje mají francouzská okna se vstupem na zahradu) a 4-6-lůžkových apartmánech s vlastní kuchyňkou a balkonem. Některé postele jsou manželské.

 

Lektorka: Denisa Sengerová

Denisa je KPJAYI/SYC autorizovaným učitelem a studentem R. Sharatha Joise. Posledních deset let pravidelně jezdí do Mysore v Indii, kde se Sharathem praktikuje.

Denisa v roce 2015 založila SHALA Prague, kdy byla autorizována učit tuto metodu. V shale učí ranní mysore program.

S ashtangou se potkala v Londýně v roce 2008/2009 a od té doby tuto metodu praktikuje. Snažila se tehdy najít způsob, jak si doléčit operované koleno. “Náhodou” objevila ranní mysore program a Cary Perkins se stala její první učitelkou na další 4 roky. Mezitím se přestěhovala z Londýna, kde žila 11 let a pracovala jako módní návrhářka, zpátky do Prahy. Svůj čas tráví učením ashtangy, šířením této metody, provozem Shala Prague a rodinným životem.

Usedlost Hamernice, Orlické hory

Usedlost se nachází uprostřed krásné přírody Orlických hor, nedaleko městečka Rokytnice v Orlických horách. Prostory budou vyhovovat všem kteří hledají únik od městského schonu a chtějí čas strávit v klidném prostředí, s komfortním ubytováním a velkým zázemím s osobitou atmosférou. Velkorysá společenská část nabízí kuchyň k vlastní potřebě (nad rámec plné penze, kterou budeme mít), bar a posezení u krbu.

Součástí objektu je krásná, nově a stylově zrekonstruovaná stodola v zajímavém industriálním stylu, která má v patře velikánský prosklený prostor na praxi s výhledem do okolní přírody. Přízemí stodoly s terasami dokola slouží ke společenským účelům a v našem případě k přednáškám, když počasí dovolí být venku.

Možnost využítí zcela nového wellness: sauna, ochlazovací sud, relaxační prostory, Kneippův chodníček, venkovní přírodní jezírko. Součástí prostor jsou rozlehlé zahrady, dětské hřiště, venkovní hřiště (voleybal, nohejbal, fotbal).

STRAVA

Vegetariánskou stravu nám bude zajišťovat Honza Vojtěchovský

“Gastronomii se věnuji přes 10 let. Mám zkušenosti s vedením vlastní restaurace. Jídlo jsem připravoval na místech, kde plyn, ani elektřina nebyla široko daleko. Stejně tak, mám zkušenosti z mnoha festivalů se stovkami lidí. Dělal jsem již catering na svatby, firemní večírky, nebo různá školení. Moje kuchyně se primárně soustředí na kvalitní potraviny. Takové jako pěstují farmáři a nebo bio zemědělci. Celistvé, čerstvé potraviny, kde znám jejich původ a složení. Kuchyni, kterou vařím přizpůsobují ročnímu období, ale také lidské biologii a zdraví jednince. Tyto informace čerpám, jak z moderní vědy, tak moudrosti východních nauk. Mimo přípravu občerstvení, je mi vždy velkým potěšením, popovídat hostům, jaké jídlo jedí, proč ho jedí, jaké má vlastnosti a přínos pro jejich zdraví.”

Všechna jídla budou vhodná i pro vegany (základ bude veganský, mléčné výrobky na straně zvlášť). Také je možnost bezlepkové varianty. Strava bude přímo sestavená pro ashtangovou praxi.

OBSAH

Hlavní náplní jsou jednotlivé části učení v duchu Patanjaliho osmivětvé jógy popsané v Yoga Sutrách. Ásana (fyzická praxe), pranayama, meditace, chanting (předříkávání manter), anatomie, filosofie a další. Tyto techniky nám dají základy jógové praxe. 

ROZVRH

Výuka bude rozdělena na ranní, dopolední a odpolední blok. Každé ráno začneme ásanovou praxí formou mysore nebo vedených lekcí, následovanou pranayamou. Ideální čas pro praxi je za úsvitu, po probuzení, kdy má energie kolem nás největší potenciál. Náš trávicí systém je prázdný a tělo se tak může soustředit na detoxifikaci. Po praxi bude následovat snídaně formou bufetu a poté dopolední teoretický výukový blok. Po obědě bude čas na osobní volno, užívání přírody v okolí a relax. Pozdní odpolední část obsáhne teorii praxe s praktickými ukázkami a workshopy, anatomii, chanting, meditaci a další moduly, viz. program. Poté večeře.

PROGRAM

PŘÍJEZD 

středa 15:30 – 16:30

večerní blok (neásanový) 17:30 – 19:00

večeře 19:00

ČTVRTEK, PÁTEK, SOBOTA

ranní mysore 7:00

snídaně 9:00 – 10:00 

dopolední blok 10:30 – 12:30

oběd

osobní volno

odpolední blok 15:00 – 19:00

večeře

NEDĚLE

Vedená Primary Series 7:00

Snídaně 9:00

Dopolední blok s občerstvením (namísto oběda) 10:00 – 14:00

Rozloučení a odjezd

Storno podmínky

Storno pobytu před začátkem akce je ve výši 50% ceny. 

Výměna osob je možná kdykoliv.

V případě, že by akce musela být zrušena, vám vrátíme platbu obratem.

Další informace

Studio:SHALA Prague
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Storno pobytu před začátkem akce je ve výši 50% ceny.  Výměna osob je možná kdykoliv. V případě, že by akce musela být zrušena vám vrátíme platbu obratem.
9 900 
Zpět na vyhledávání

PŘÍJEZD 

středa 15:30 – 16:30

večerní blok (neásanový) 17:30 – 19:00

večeře 19:00

ČTVRTEK, PÁTEK, SOBOTA

ranní mysore 7:00

snídaně 9:00 – 10:00 

dopolední blok 10:30 – 12:30

oběd

osobní volno

odpolední blok 15:00 – 19:00

večeře

NEDĚLE

Vedená Primary Series 7:00

Snídaně 9:00

Dopolední blok s občerstvením (namísto oběda) 10:00 – 14:00

Rozloučení a odjezdPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám